Hlavní obsah
 

Sony a Microsoft změří síly, poperou se o hráče

V nadcházejícím roce se budou snažit výrobci zaujmout především fanoušky televizních konzolí. Do prodeje se totiž dostanou hned dva zajímavé modely – systém od Microsoftu přezdívaný Scarlett a PlayStation 5 od Sony. Oba herní giganty tak změří své síly.

 
Sony a Microsoft změří síly, poperou se o hráče

Který z herních gigantů představí své zařízení dříve, zatím není jasné. Oba modely se nicméně začnou prodávat patrně nadcházející rok před Vánocemi, bude tedy bez nadsázky o nelítostný konkurenční boj v nejdůležitější prodejní sezóně roku.

To je patrně i hlavní důvod, proč zástupci obou společností prozrazují některé informace o chystaných zařízeních dopředu.

Xbox One (vlevo) a PlayStation 4

Foto: archív firem

Hraní ve 4K bez problémů

Původně se spekulovalo o tom, že PlayStation 5 bude stačit na rozlišení 8K. To bylo poměrně překvapivé, neboť aktuální top model PlayStation 4 Pro totiž nezvládal všechny hry ani v rozlišení 4K. Šéf herní a zábavní divize společnosti Sony nicméně upřesnil, že pětka bude zvládat hraní ve 4K při obnovovací frekvenci 120 Hz.

V rozlišení 8K tedy bude patrně možné konzumovat pouze multimediální obsah, případně hrát nějaké jednodušší hry. Připomeňme, že proti standardu 4K nabízí tedy 8K rozlišení čtyřikrát více pixelů, ve srovnání s Full HD je tedy obraz na televizorech nebo monitorech dokonce až 16krát detailnější.

Ryan také potvrdil, že PlayStation 5 bude vybaven moderní SSD jednotkou. Díky tomu bude chod celého zařízení rychlejší, a to od startu přes instalaci aplikací až po spouštění jednotlivých titulů.

Porovnání různých velikostí rozlišení.

Foto: David Ryneš, Novinky

Široká podpora titulů

SSD jednotka má být také jedním z hlavních taháků v případě Xboxu Two. Projekt Scarlett kromě ní nabídne také podporu hraní ve 4K a možnost sledování 8K multimediálního obsahu. Srdcem konzole má být procesor AMD Ryzen s nejnovější architekturou Zen 2, doplněna bude o grafické jádro AMD Radeon Navi s pamětí typu GDDR6.

Další generace Xboxu by měla údajně přinést podporu pro tisíce titulů, které vyšly pro předchozí televizní konzole od Microsoftu. Jednou z prvních potvrzených herních pecek je Halo Infinite.

Jak je z řádků výše patrné, souboj mezi oběma herními giganty bude v příštím roce více než zajímavý.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků