Hlavní obsah
Kindle Fire Foto: SHANNON STAPLETON, Reuters

Levné počítačové tablety za pár tisíc korun zaplaví trh

V dnešní době je možné koupit počítačový tablet už za dva tisíce korun. Zpravidla se jedná ale o levné přístroje, které svou kvalitou rozhodně nikoho neoslní. Už příští rok by se měly na pultech obchodů objevit takto levné přístroje od renomovaných výrobců.

Kindle Fire Foto: SHANNON STAPLETON, Reuters
Levné počítačové tablety za pár tisíc korun zaplaví trh

Většina renomovaných výrobců se snaží zákazníky zaujmout především extrémně výkonnými tablety s co nejlepší výbavou. Proti proudu jde Amazon, který sází především na nízkou cenu, a to například i u aktuálně nabízeného modelu Kindle Fire.

Lze tedy předpokládat, že to bude právě Amazon, kdo sníží cenu až k hranici tří tisíc korun jako první ze známějších výrobců. Na to by měly zareagovat i konkurenční společnosti a také snížit cenu svých přístrojů.

Sencor Element 7 V2

Foto: Sencor

Nižších cen ale nedosáhnou výrobci jen tak, příznivější cenovka bude na úkor kvality. Podle předpovědi serveru Softpedia výrobci budou nejčastěji šetřit na paměťových čipech či dotykových displejích, které tvoří 30 – 40 % celkové ceny.

Levnější panel lidé poznají především podle horších pozorovacích úhlů i podle méně věrného barevného podání. Na trhu však budou stále i dražší přístroje, zákazníci si tedy budou moci vybrat, zda dají přednost kvalitě nebo nižší ceně.

Cenovku nižší než tři tisíce korun je aktuálně možné nalézt na tuzemském trhu téměř u dvou desítek tabletů. Mezi nejlevnější patří například Wooky Tablet Reader, Point of View Tablet, Omega OT107, GoClever Tab R75, Sencor Element 7 V2 či Eaget Family N7A.

Levnější budou i ultrabooky

Počítačové tablety ale rozhodně nejsou jediným segmentem spotřební elektroniky, který by měl v příštím roce zlevňovat. O tisíce korun by měly klesnout také ceny ultrabooků. Tvrdí to alespoň Jason Chen ze společnosti Intel, která tuto kategorii přenosných počítačů vymyslela.

Ilustrační foto

Foto: Profimedia.cz

Podle Chena by se letošní pokles cen měl týkat i nových přístrojů. Výrobci budou postupovat stejně jako v případě tabletů - jednoduše začnou používat levnější materiály na jejich výrobu a úsporu promítnou do prodejní ceny. Místo celokovových těl se tak na trhu začnou údajně objevovat přístroje vyrobené ze slitin plastu a hliníku.

Ultrabooky se snaží spojit všechny klady netbooků i notebooků do jediného přístroje. Mají kompaktní rozměry i dlouhou výdrž baterie a přitom nabídnou vysoký výkon, který řadě uživatelů u netbooků chyběl. Zároveň mají zabudované speciální funkce, které chrání data při ztrátě nebo odcizení ultrabooku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků