Hlavní obsah
 

Konzole PlayStation 5 se pomalu odhaluje. Prodávat se začne možná už letos

Internetem začínají kolovat první zmínky o chystané televizní konzoli PlayStation 5. Ta by měla být nástupcem aktuálně nabízených čtyřek a bude představovat to nejlepší z nabídky společnosti Sony. Zájemci si na ni budou muset ale patrně počkat až do Vánoc.

 
Konzole PlayStation 5 se pomalu odhaluje. Prodávat se začne možná už letos

V kuloárech se již nějakou dobu šeptá o tom, že práce na nové pětce jsou již v plném proudu. Zástupci japonského elektronického gigantu ale zatím nechtějí nic prozradit. A na tom se pravděpodobně nic nezmění až do oficiálního představení.

Serveru Trusted Reviews se nicméně podařily již zjistit některé parametry chystaného PlayStationu. Srdcem by měl být již tradičně procesor od AMD, konkrétně by se mělo jednat o osmijádrový čip, který bude napojen na grafické jádro Vega.

Právě použití tohoto procesoru nasvědčuje, kdy by se mohla novinka objevit. Společnost AMD se totiž chystá odhalit nové procesory ještě v letošním roce, a tak by mohl být stejně jako v minulosti nový PlayStation představen na podzim. Načasování na předvánoční sezónu, kdy zákazníci dychtí po novinkách, je také vcelku logické.

Server NotebookCheck nicméně namítá, že Sony počítá až s využitím další generace čipsetů od AMD, která se objeví teprve v roce 2019. Že bude mít PlayStation 5 premiéru ještě letos, tedy rozhodně ještě není jisté.

Co umí čtvrtá generace?

Zřejmé je nicméně to, že půjde o nástupce aktuálně nabízených čtyřek, které jsou k dostání v obchodech už od druhé poloviny roku 2016. PlayStation 4 Slim láká především na kompaktnější rozměry a líbivější vzhled. Výkon je nicméně stejný jako u starší čtyřky.

Verze 4 Pro nabízí výkonnější procesor a přepracována byla i grafická karta. Některé hry díky tomu budou schopné běžet až v rozlišení 4K. Připomeňme, že původní PlayStation 4 byl stavěn na hraní ve Full HD.

Tituly, které kladou daleko vyšší nároky na grafiku, však v plnohodnotném 4K rozlišení nepoběží. Obraz u nich bude přepočítán z nižšího rozlišení na vyšší. To jinými slovy znamená, že kvalita obrazu bude sice citelně vyšší než v případě Full HD, zároveň ale nebude tak dobrá jako v případě plnohodnotného 4K.

Sony PlayStation 4 Slim

Foto: archív výrobce

Sony PlayStation 4 Pro

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků