Hlavní obsah
 

GoPro vytáhlo do boje proti čínským výrobcům, ukázalo novou levnou kameru

Společnost GoPro se zaměřuje především na výrobu prémiových akčních kamer, čemuž často odpovídají i ceny nových modelů. Segmentu nejlevnějších přístrojů tak kralují neohroženě nejrůznější čínské značky. To chce ale GoPro nyní změnit, dopomoci k tomu má nová kamera zvaná Hero.

 
GoPro vytáhlo do boje proti čínským výrobcům, ukázalo novou levnou kameru

Kamera GoPro Hero byla odhalena na konci tohoto týdne a výrobce ji rovnou uvedl po celém světě do prodeje. Nabízena je za baťovských 5999 Kč, což je takřka o rovnou polovinu méně, než za kolik je nabízen loňský top model s pořadovým číslem šest.

Přitom právě s GoPro Hero6 má novinka, která mimochodem nenese žádné číselné označení, mnoho společného. V první řadě je to vzhled a speciální odolná konstrukce, díky které se na rozdíl od předchůdců kamera obejde bez speciálního pouzdra, vodotěsná je sama od sebe.

GoPro Hero (2018)

Foto: archív výrobce

Už v základu také akční kamera obsahuje dotykový displej. Ten má úhlopříčku dva palce a zakrývá prakticky celou zadní stranu zařízení. Druhý informační displej je pak vepředu. Samotnou kameru je možné ovládat pomocí hlasových příkazů, podporována je nicméně pouze angličtina.

Kamera dovoluje natáčet stabilizovaná videa až v rozlišení 1440p při 60 snímcích za sekundu. V tom je patrně největší rozdíl oproti šestce, ta totiž stačí až na 4K záběry. Novinka je tak určena pro uživatele, kteří nejčastěji natáčí ve Full HD, těm nabídne i mírně vyšší rozlišení.

GoPro Hero (2018)

Foto: archív výrobce

Pořízené záběry se mimochodem mohou nahrát přímo do aplikace GoPro, která z nich automaticky vytvoří video. Sama jednotlivé záběry postříhá a sestaví z nich výsledné dílo. Samozřejmostí je i možnost pořizovat klasické fotografie, a to až při rozlišení 10 Mpx.

Nová kamera GoPro Hero je navíc plně kompatibilní s desítkami různých držáků a příslušenství, které jsou pro modely tohoto výrobce na trhu k dostání. Majitelé starších kamer tak nemusí investovat další peníze do nákupu nejrůznějších periférií.

GoPro Hero (2018)

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků