Hlavní obsah
Nový procesor od AMD s 32 jádry a 64 vlákny. Foto: Novinky

Extrémně výkonné procesory od AMD dostanou 32 jader

Výkon počítačů se neustále zvyšuje, což je zásluha především procesorů. Nová generace čipů od AMD má přitom nabídnout ještě citelně vyšší výkon, bude to zásluha především integrace hned 32 jader do jediného procesoru.

Nový procesor od AMD s 32 jádry a 64 vlákny. Foto: Novinky
Extrémně výkonné procesory od AMD dostanou 32 jader

Nový procesor od AMD spadá do kategorie Threadripper. Tak výrobce nazývá ty nejvýkonnější procesory na trhu.

V porovnání se současnou vlajkovou lodí, modelem Threadripper 1950X, bude nárůst výkonu pochopitelně enormní. Už jen kvůli tomu, že počet jader je dvojnásobný. Mimochodem při 32 jádrech nabídne tento čip rekordních 64 vláken, vyráběn bude 12nm technologií.

Threadripper 1950X

Foto: archív výrobce

Takto vysoký výkon by měl být využit především u počítačových sestav, na kterých se střihají videa, upravuje velké množství fotografií ve vysokém rozlišení a provádí další podobně náročné činnosti.

Majitele počítačů postavených na platformě AMD potěší také to, že novinka bude zpětně kompatibilní s již vydanými základními deskami TR4. V podstatě k instalaci nového procesoru bude stačit pouze aktualizovat bios, nebude tedy potřebovat obměnit půlku počítače.

Detaily drží AMD pod pokličkou 

Více toho však AMD zatím neprozradilo. Počkat si tedy budeme muset například na informace o přesných taktech. Jasno by nicméně mělo být ještě před Vánocemi, kdy se AMD chystá novinku uvést do prodeje.

Threadripper 1950X se aktuálně nabízí za více než 25 000 Kč, a to ještě po slevě. Lze tedy očekávat, že cenovka nové vlajkové lodi s 32 jádry bude ještě vyšší, přinejmenším 30 000 Kč.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků