Už ve středu se totiž bude konat velká tisková konference, na které by měl Apple kromě nových iPhonů ukázat právě i čtvrtou generaci hodinek zvaných jednoduše Watch. V současnosti je však k dostání pouze ta třetí, která se nabízí od 9790 Kč.

Sluší se podotknout, že v rámci doprodeje je možné zakoupit také první generaci s logem nakousnutého jablka, která láká ještě na příznivější cenovku. Ceny v tomto případě startují na 6990 Kč.

Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3

FOTO: Stephen Lam, Reuters

Apple Watch

Apple Watch

FOTO: archív výrobce

Konkurenční hodinky Galaxy Watch od Samsungu se v tuzemských obchodech prodávají ve dvou velikostních provedeních, menší 42mm vyjdou na 7990 Kč, větší 46mm pak na baťovských 8499 korun.

Důraz na zdravý životní styl

Funkcemi jsou přitom oba modely prakticky totožné, byly navrženy s důrazem na zdravý životní styl. Kromě počítání kroků a monitorování srdečního tepu zvládá novinka také sledovat stres uživatele, automaticky je zjišťována jeho míra a zobrazována v přehledných grafech. Hodinky navíc nabízí uživateli dýchací cvičení, která při vysoké míře stresu pomohou zachovat koncentraci.

Galaxy Watch

Galaxy Watch

FOTO: archív výrobce

Na první pohled se novinka podobá klasickým ručičkovým hodinkám. Kruhový displej totiž nabízí efekt vrhající stíny, které zvýrazňují každý detail na ciferníku hodinek. Teprve když otočíte lunetou nebo zmáčknete některé z tlačítek, objeví se chytré funkce tohoto modelu.

Displej je kryt odolným sklem Gorilla Glass DX+, samotné hodinky pak vykazují odolnost certifikovanou pro vojenské účely a nabízejí vodotěsnost 5 ATM. Výdrž baterie je podle výrobce až sedm dní, odpadat by tak měl problém s každodenním nabíjením, což je slabá stránka některých konkurenčních modelů.

Galaxy Watch

Galaxy Watch

FOTO: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: