Nvidia GeForce GTX 1080 Ti si odbyla premiéru hned zkraje března. [celá zpráva]

Už tehdy vše nasvědčovalo tomu, že cena novinky bude s ohledem na nabízený výkon velmi příznivá. Pohybovat se měla okolo 25 000 Kč, a to přestože podobně výkonné karty se ještě loni nabízely za více než 30 000 Kč.

Nakonec je ale cena ještě o pořádný chlup příznivější. V tuzemských obchodech se novinka nabízí za sumy okolo 22 500 Kč.

Ještě vyšší výkon a tišší chlazení

Sluší se podotknout, že karty s extrémně výkonným čipem od Nvidie nabízí prakticky všichni velcí výrobci. Ti by navíc v průběhu několika týdnů měli přinést i upravené modely, které budou lákat na tišší chlazení či ještě vyšší výkon – už z výroby budou totiž přetaktované.

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti

FOTO: archív výrobce

Vlastní upravené grafiky chystají například společnosti Asus, MSI, Zotac, Palit, EVGA či Gigabyte. Lze předpokládat, že až přijdou na trh, ceny budou ještě o něco nižší.

Nejvýkonnější herní grafická karta současnosti staví na základech loňského modelu GTX 1080 (bez písmen Ti v názvu). Ve srovnání s ním se však vylepšovalo opravdu hodně, výkon narostl o 35 %. V praxi by tak tato karta měla nabízet výkon 11,3 TFLOPS. To jinými slovy znamená, že půjde o vůbec nejvýkonnější jednočipový model v nabídce společnosti Nvidia. A rychlejší kartu této kategorie byste v současnosti hledali marně i u konkurence.

Hraní ve 4K

Tak vysokého výkonu dosahuje novinka především díky grafickému čipu, který dokáže udávat pracovní tempo až při frekvenci 1,58 GHz. Karta navíc bude mít k dispozici hned 11 GB operační paměti, což by mělo bohatě stačit i pro ty nejnáročnější hry.

K čemu je taková rychlost dobrá v praxi? V první řadě na hraní her. Žádný problém by této kartě nemělo dělat hraní ani na více monitorech najednou, podle výrobce si novinka bez problémů poradí nejen s rozlišením 4K, ale dokonce i s novějším standardem 5K. Samozřejmostí je i podpora nejnovějších systémů pro virtuální realitu.

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti

FOTO: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: