Základem hybridu GoNote Mini je tablet se sedmipalcovým dotykovým displejem, který disponuje rozlišením 800 x 480 obrazových bodů. K němu je však napevno připevněna kompaktní výklopná klávesnice, díky níž vypadá celé zařízení jako miniaturní netbook.

Místo touchpadu, který standardně nahrazuje funkce myši, je přístroj vybaven takzvaným trackpointem. Jde o polohovací zřízení známé především z notebooků společnosti Lenovo, kterým je možné pohybovat do všech stran.

GoNote Mini

GoNote Mini je vybaven trackpointem

FOTO: Ergo Electronics

S ohledem na příznivou cenu příliš nepřekvapí, že novinka nepatří k těm nejvýkonnějším zařízením na trhu. Srdcem hybridu je procesor Rockchip RK2918 taktovaný na frekvenci 1,2 GHz. Ten má k dispozici HD grafický čip a operační paměť s kapacitou 1 GB.

Zástupci společnosti Ergo Electronics tvrdí, že „GoNote Mini je ideální první počítač pro všechny děti“. Zároveň věří, že se jim s novinkou podaří zaujmout některé školy, které by mohly levné hybridy nakupovat pro běžnou výuku.

GoNote Mini

Nechybí ani vestavěná webkamera

FOTO: Ergo Electronics

Nasazení ve vzdělávacích institucích nahrávají i kompaktní rozměry přístroje 200 x 119 x 23 mm a nízká hmotnost 660 gramů. S tím se nemůže taška plná těžkých učebnic a sešitů vůbec měřit.

GoNote Mini běží pod operačním systémem Android. Kromě dvou webkamer nechybí ve výbavě ani bezdrátové adaptéry WiFi a Bluetooth, čtečka paměťových karet či HDMI port. Úložný prostor 4GB je možné rozšiřovat prostřednictvím paměťových karet typu microSD.

Na pultech zahraničních obchodů se novinka objeví už v průběhu příštího měsíce, dostupnost v Česku nebyla zatím potvrzena.