Toshiba Satellite U920t se na první pohled nijak výrazně neliší od kompaktních ultrabooků. Má klávesnici, touchpad a 12,5palcový displej s rozlišením 1366 x 768 obrazových bodů. Ten je navíc dotykový a proti poškození je chráněn odolným sklem Corning Gorilla Glass.

Právě monitor je ale k tělu zařízení připojen místo klasických pantů speciální posuvnou konstrukcí, která dovoluje přístroj pohodlně předělat na tablet – stačí displej položit narovno a zasunout jej před klávesnici. Složení nebo rozložení je otázkou pár vteřin a funguje bez jakýchkoliv problémů.

Toshiba Satellite U920t

Toshiba Satellite U920t

FOTO: Toshiba

Ať už v režimu tabletu či ultrabooku Toshiba Satellite U920t využívá slušnou hardwarovou výbavu, jejímž základem je procesor Intel Core i5 3317U s frekvencí 1,7 GHz. Ten se v případě technologie Turbo Boost 2 dokáže přetaktovat na 2,6 GHz.

K dispozici jsou 4 GB operační paměti typu DDR3 a integrovaný grafický čip Intel HD Graphics 4000. Pro uložení dat pak slouží 128GB SSD jednotka. Novinka nabízí k využití hned dvě webkamery, zadní s rozlišením 3 MPx a přední s 1 MPx.

Toshiba Satellite U920t

Zásuvný mechanismus na zadní straně dovoluje proměnit ultrabook v tablet.

FOTO: Toshiba

Za zmínku stojí také podpora technologie Intel WiDi, se kterou jednoduše připojíte laptop bezdrátově k televizoru. Na baterii by podle informací výrobce měl Satellite U920t vydržet pracovat pod operačním systémem Windows 8 až šest hodin.

Hybridní ultrabook Toshiba Satellite U920t je již dostupný v tuzemských obchodech. Podle nákupního rádce Zboží.cz od Seznamu jej je možné zakoupit za 22 500 Kč.

Toshiba Satellite U920t

Toshiba Satellite U920t

FOTO: Toshiba