Nový MacBook Pro technicky i designem vychází z počítačového tabletu iPad. Displej novinky skutečně vypadá jako počítačový tablet od Applu, který má však k sobě navíc připojenou klávesnici. Právě 15,4palcový displej je jednou z největších předností novinky – má totiž úctyhodné rozlišení 2880 x 1800 obrazových bodů.

Nový MacBook Pro

Nový MacBook Pro

FOTO: Apple

„Je to notebook s nejvyšším rozlišením na světě. Nikdo nikdy nevyrobil notebook, který by byl tak nádherný. Je tak tenký, tenčí než prst... Je to naprostý průlom v technice,“ uvedl při odhalení šéf marketingu společnosti Apple Philip Schiller. Tloušťka notebooku je 1,8 cm.

V základní konfiguraci disponuje novinka procesorem Intel Core i7 s frekvencí 2,3 GHz, který díky technologii Turbo Boost dokáže pracovat na frekvenci až 3,3 GHz. K dispozici má 8 GB operační paměti a 256GB SSD disk pro uložení dat.

Nový MacBook Pro vychází z třetí generace počítačového tabletu iPad

Nový MacBook Pro vychází z třetí generace počítačového tabletu iPad.

FOTO: Apple

Integrován je grafický čip Intel HD 4000, v případě potřeby vyššího výkonu se ale automaticky aktivuje dedikovaná herní grafika nVidia GeForce GT 650M s 1 GB paměti typu GDDR5. „Grafický čip je proti staršímu modelu až 60krát výkonnější,“ konstatoval Schiller.

V prodeji je také výkonnější varianta, která má procesor Intel Core i7 taktovaný na 2,6 GHz (3,6 GHz Turbo Boost) a 512GB SSD disk. V ostatních parametrech je přístroj zcela totožný, a to včetně sedmihodinové výdrže baterie. Tuto variantu MacBooku Pro si Apple cení na 74 500 Kč.