Hlavní obsah

Zákeřné viry se často ukrývají na podvodných a napadených webech

Nejrozšířenější počítačovou hrozbou v Evropě za minulý měsíc je ScrInject.B s 4,5procentním podílem. Tento virus se vyskytuje na podvodných a napadených webových stránkách a automaticky stahuje po jejich návštěvě do počítače další viry. Vyplývá to ze statistik antivirové společnosti Eset.

Zákeřné viry se často ukrývají na podvodných a napadených webech

ScrInject.B není jediná hrozba, na kterou by si lidé měli dávat pozor. Druhým nejrozšířenějším virem je směs škodlivých kódů INF/Autorun, která se šíří právě přes vyměnitelná média (3,72 %). Třetí příčka pak patří viru Iframe.B (3,52 %), jenž přesměrovává internetové stránky na podvodné weby.

Nejrozšířenější evropské hrozby (červenec 2012)

Foto: Eset

Čtvrté místo patří jednomu z nejznámějších virů na světě. Červ Conficker se totiž v první desítce nejrozšířenějších hrozeb objevuje už několik let. Přestože se lék proti němu objevil už v roce 2008, stále má mezi evropskými hrozbami podíl 2,77 procenta.

Nejrozšířenější celosvětové hrozby (červenec 2012)

Foto: Eset

Co se celosvětových statistik týče, v nich kraluje INF/Autorun (5,46 %). V žebříčku pak následuje ScrInject.B (3,37 %), Conficker (3,29 %), Sirefef (2,78 %) a Dorkbot (1,65 %).

Na uživatele Facebooku číhají černé díry

Takzvané černé díry (blackholes), prostřednictvím kterých jsou do počítačů bez vědomí majitele distribuovány nejrůznější viry a trojské koně, se na internetu začaly vyskytovat už začátkem roku. Na pozoru by s před nimi měli mít uživatelé Facebooku, varovala antivirová společnost AVG.

„V pondělí kolem druhé hodiny odpoledne jsme zaznamenali zvýšený výskyt blackhole exploitů pocházejících z facebookových stránek. Nešlo ovšem o hrozbu přímo ze serveru Facebooku, ale z externích reklamních serverů,“ uvedl nedávno Pavel Krčma, šéf AVG VirusLab v Brně. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků