Hlavní obsah
Twitter Foto: twitter.com

Za celosvětový výpadek Twitteru mohla technická chyba

Uživatelé sociální sítě Twitter z celého světa se ve čtvrtek nemohli téměř půl dne přihlásit ke svým účtům. Zástupci firmy v noci ze čtvrtka na pátek uvedli, že za nedostupnost webu mohla chyba. Nepotvrdily se tak původní spekulace, že za výpadek mohou hackeři.

Twitter Foto: twitter.com
Za celosvětový výpadek Twitteru mohla technická chyba

„Za výpadek mohla takzvaná kaskádová chyba. To je chyba, která se neomezuje na určitý softwarový prvek, ale kaskádovým efektem se přelívá také do jiných prvků. Jednou z charakteristik této chyby je, že může mít dopad na uživatele po celém světě, tak jako ve čtvrtek,“ uvedl Mazen Rawashdeh ze společnosti Twitter na oficiálním firemním blogu.

Podle něj jsou ale podobné chyby u Twitteru spíše unikátní. „Za posledních šest měsíců jsme neměli prakticky žádný větší výpadek. Spolehlivost a stabilita webu se tedy pohybuje okolo 99,99 procent. Jednoduše řečeno to znamená, že Twitter je pro uživatele k dispozici každý den 23 hodin, 59 minut a 40 sekund,“ konstatoval Rawashdeh.

Původně některé zdroje uváděly, že servery Twitteru jsou nedostupné kvůli útoku hackerů. Poukazovaly přitom na to, že podobný scénář se udál už před třemi roky. Tehdy zástupci sociální sítě uvedli, že se brání sofistikovanému útoku takzvaných zombie počítačů. Jedná se v podstatě o síť zotročených počítačů, které útočník dokázal ovládnout pomocí nejrůznějších virů. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků