Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Archiv, Právo

Velká razie v Německu. Úřady zakročily proti šiřitelům nenávisti na internetu

Německá policie provedla ve čtvrtek v deseti spolkových zemích razie proti lidem, kteří umísťují trestně postižitelné nenávistné komentáře na internet, a mimo jiné zabavovala počítače. Informovala o tom agentura DPA. Takzvaný akční den v boji proti nenávistným příspěvkům koordinoval Spolkový kriminální úřad (BKA).

Ilustrační foto Foto: Archiv, Právo
Velká razie v Německu. Úřady zakročily proti šiřitelům nenávisti na internetu

V celém Německu bylo prohledáno 20 bytů. Na akci se podíleli policisté z 20 služeben v Berlíně, Bavorsku, Braniborsku, Hesensku, Brémách, Severním Porýní-Vestfálsku, Sasku, Šlesvicku-Holštýnsku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, informoval BKA.

Dohromady 29 obviněných čelí podezření, že na internet umísťovali trestně postižitelné nenávistné komentáře včetně antisemitských nadávek nebo xenofobních výroků podněcujících k nenávisti. Obvinění jsou zároveň podezřelí z toho, že veřejně vyzývali ke spáchání trestného činu.

BKA v roce 2017 zaznamenal 2270 nenávistných příspěvků, z nichž 74 procent mělo krajně pravicovou povahu.

Už třetím dnem boje proti nenávistným příspěvkům chtějí vyšetřovatelé dát najevo, že internet není právně neregulovaný prostor. Za podněcování nenávisti vůči národu na sociálních sítích a v on-line fórech lze v Německu uložit až pětiletý trest vězení. BKA vyzval, aby lidé nenávistné příspěvky na internetu hlásili policii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků