Hlavní obsah
Sídlo Microsoftu v Redmontu Foto: Ted S. Warren, ČTK/AP

V souboji s Amazonem má navrch Microsoft, AT&T bude využívat jeho cloudové služby

Americká telekomunikační společnost AT&T uzavřela se softwarovou firmou Microsoft dohodu, na jejímž základě bude využívat cloudovou službu Microsoft Azure a pro většinu ze svých zhruba 268 000 zaměstnanců i kancelářský software Microsoft 365.

Sídlo Microsoftu v Redmontu Foto: Ted S. Warren, ČTK/AP
V souboji s Amazonem má navrch Microsoft, AT&T bude využívat jeho cloudové služby

Hodnota několikaleté dohody činí asi dvě miliardy dolarů (45,6 miliard Kč), uvedla agentura Reuters. Pro Microsoft je to vítězství v souboji s Amazonem a jeho cloudovou nabídkou Amazon Web Services (AWS).

Firmy budou spolupracovat i v takzvaném edge computingu. Tato technologie umožňuje přenášet výpočty z mobilních zařízení na "hranu" mobilní sítě, tedy co nejblíže místu, kde jsou potřeba, namísto vzdáleného cloudu.

Dohoda je pro Microsoft velkým úspěchem v souboji o trh s další americkou firmou Amazon, která je největším poskytovatelem veřejných cloudových služeb. I když příjmy cloudové služby Azure v prvním čtvrtletí stouply o 73 procent, Azure je stále daleko za AWS.

Generální ředitel AT&T John Donovan agentuře Reuters řekl, že dohoda je pro firmu zásadním posunem. Znamená totiž, že AT&T bude převážně spoléhat na datová centra, která vybudovali jiní, aby mohla dodávat energii ostatnímu podnikání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků