Hlavní obsah
Foto: Jan Marxt

Seznam a Eset software vytvořily virový radar

Společnosti Seznam.cz a Eset software přišly se užitečným nápadem. Vytvořily unikátní virový radar. Obsahuje statistiku rozšíření virů, které v ČR ohrožují elektronickou poštu.

Foto: Jan Marxt
Seznam a Eset software vytvořily virový radar

Statistika je přístupná on-line na na adrese http://virovyradar.seznam.cz/. Uživatelé elektronické pošty na virovém radaru naleznou například i informace o nejrozšířenějším viru za posledních 24 hodin.

Server vytvořila společnost Seznam.cz a společnost Eset software za použití antivirového systému NOD32.

Úvodní stránka virového radaru umožňuje získat základní přehled o aktuální virové situaci. Jednotlivé viry jsou pojmenovány, je ohodnocen stupeň jejich nebezpečnosti či zaznamenán průběh šíření v čase. Většinu informací je možno sledovat v časovém horizontu dne, týdne, měsíce a roku. Statistiky jsou aktualizovány přibližně každou hodinu.

K dispozici jsou tak údaje o nejrozšířenějších druzích infiltrací a průběhu jejich šíření. To skýtá možnost ověřit si na reálných číslech, jak pravdivé jsou poplašné zprávy o virových epidemiích. Většina údajů pochází z kontroly pošty na freemailových serverech Seznamu. V současnosti to představuje více než 2,5 mil. e-mailů denně.

Vzhledem k tomu, že freemail Seznamu je nejrozšířenějším e-mailen české internetové populace, jedná se o reprezentativní obraz lokální virové situace v České Republice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků