Hlavní obsah

On-line hry: Série Command & Conquer v jedné hře

Electronic Arts po převzetí studia Westwood nelení a vydávají všech 12 titulů z této série v rámci jedné hry - Command & Conquer: The First Decade. Co všechno v této hře najdete? Jaký počítač na to potřebujete? I to se dozvíte v článku ze série on-line hry, nechybějí ani další informace z herního světa.

On-line hry: Série Command & Conquer v jedné hře

Novinky z domova

  • Pod záštitou Ministerstva informatiky se v dubnu po celé České republice uskuteční Student Cyber Games, což jsou turnaje středních škol ve hře Starcraft: Broodwar. Organizátoři slibují zapojení 58 škol po celé ČR, finále je na programu 28. dubna.
  • Chcete posnídat s finalistkami České Miss? Pak máte šanci v rámci série turnajů na portálu GameZone, neboť na jejich vítěze čeká 12 finalistek této soutěže. Turnaje se uskuteční v průběhu března, dubna a května, více informací najdete na GZ.
  • Vítězem mezihernového turnaje AMD.Counter-Strike Source se v hernách PG Cyber Café stal tým NecroRaisers po výhře nad One.Six. Ve hře byly finanční odměny ve výši 4000 Kč a volné hodiny v hernách, NR potvrdili pozici nejlepšího českého CSS týmu.
  • Česká Counter-Strike reprezentace se opět nedokázala probojovat ze základní skupiny soutěže CB Nations Cup. Po naší porážce s týmem Norska v poměru 11:19 postupují do dalších bojů hráči Slovenska, ČR končí na prvním nepostupovém místě.

Česká Miss 2006 Renata Langmannová. Který z hráčů s ní posnídá?
Foto:
www.ceskamiss.cz

 

Novinky ze světa

  • Herní olympiáda World Cyber Games se v roce 2007 uskuteční v americkém Seattlu. Američanům dala komise přednost před dalším zájemcům z Evropy a Asie, Seattle je po San Francisku už druhé město v USA, kde se WCG uskuteční.
  • Český reprezentační tým ve hře Starcraft: Broodwar obsadil lichotivé druhé místo v turnaji HOT 3v3, když ve finále nestačil na silný tým Polska a prohrál 1:2. Třetí místo obsadil Tchajwan po vítězství nad Portugalskem 1:0.
  • CPL doslova šokují herní komunitu. Po oznámení několika změn v celém konceptu seriálu CPL World Tour se nyní totiž rozhodli celé CPL WT s dotací 1 milión dolarů zrušit a doporučili hráčům, ať zaměří svou pozornost k nové soutěži World Series of Video Games.
  • Tím ale výčet nových herních turnajů nekončí - na veletrhu CeBIT bude příští týden představen KODE5, což má být turnaj "nejlepších z nejlepších". Hráči na CeBITu budou mít příležitost zahrát si Counter-Strike proti týmu vybranému pořadatelem, pokud někdo uspěje, zajistí si postup na finálový turnaj. No uvidíme...

WCG 2004 se konalo v San Francisku, jaké to bude v Seattlu?
Foto:
www.score.cz

 

Command Conquer: The First Decade - 12 her v 1

Asi nikomu není potřeba dlouze představovat sérii Command Conquer. První hra s tímto názvem vyšla už v roce 1995 a spolu s Dune2 položila základy žánru realtime strategie. Lidem z Westwoodu se podařilo stvořit zcela mimořádné dílo, s jehož prvky jsme se pak opětovně setkávali znovu a znovu. Příběh zas až tak stěžejní nebyl - střetávaly se v něm klasicky dobro a zlo prostřednictvím organizací GDI a NOD.

Hra Command Conquer byla velmi úspěšná, a tak se není čemu divit, že tvůrci nelenili a vydali datadisk The Covert Operations s několika bonus mapami. Tu hlavní pecku si ale u Westwoodu nechali na později - CC: Red Alert byl opravdovou bombou a konflikt spojenců se Sovětským Svazem přinesl i krásnou SVGA grafiku. Datadisky The Aftermath a Counterstrike přinesly spoustu dalších síťových map a z Red Alertu je jednoznačně nejhranější realtime strategie té doby.

CC: Tiberian Sun z roku 1999 a jeho datadisk Firestorm si braly hodně z původního příběhu CC, fanoušci původních her našli mouchy i na výborném Red Alertu 2. Westwood cítil, že je potřeba změna, a ta přišla s titulem Renegade, kombinací strategie a střílečky. V rámci této hry lze libovolně přepínat mezi 1st person a 3rd person a ovlivňovat tak výsledek bitvy.

Zatím posledním počinem z řady Command Conquer je strategie Generals s datadiskem Zero Hour. V ní si můžete vyzkoušet boje za Arabskou koalici i Číňany, autoři navíc přidali i drobné RPG prvky (povyšování).

Proč se ale o CC bavíme? Nový vlastník Westwoodu, společnost Electronic Arts, se totiž rozhodl všechny tyto hry v rámci jedné kolekce s názvem Command Conquer: The First Decade. 12 her za 30 dolarů? Navíc pokud jde o tak výjimečné tituly? Není se čemu divit, že hra v USA obsadila přední příčky prodejnosti. Pokud si chcete vychutnat tyto hry bez problémů s novým operačním systémem, máte jedinečnou možnost.

Minimální konfigurace PC:
- procesor 800 MHz
- operační paměť 256 MB RAM
- grafická karta se 32 MB RAM
- 10 GB volného místa na disku

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků