Hlavní obsah

On-line hry: Nejlepší světoví CS hráči mění tým

V dnešním článku se kromě tradičních informací ze světa profesionálních hráčů počítačových her podíváme i na on-line část Mistrovství České republiky v počítačových hrách pro rok 2005, tedy ProGamers a PlayZone online ligy. Nejdůležitější událostí ve světovém progamingu je přestup švédských SK-Gaming do týmu NiP.

On-line hry: Nejlepší světoví CS hráči mění tým

Zprávy z domova

  • Síť počítačových heren PG Cyber Café se opět rozšiřuje, nejnovějším přírůstkem je V.I.P. Computers v Karviné. Celkem je tak pod touto hlavičkou sdruženo 17 heren, v nichž se konají pravidelné víkendové Mezihernové turnaje.
  • Česká reprezentace v týmové akční hře Vietcong nakonec nepostoupila ze skupiny v ClanBase Nations Cupu, když v posledním zápase jen remizovala s celkem Velké Británie v poměru 4:4. Britové tak díky lepšímu skóre z ostatních zápasů jdou dále, naši končí na třetím místě ve skupině.
  • Soutěž PG Clan Cup Winter ve hře Warcraft III začala prvními zápasy, v nichž se utkávají špičky domácí i slovenské scény. Favorizované týmy BiA a SkyRiders v prvním utkání nezaváhaly, když porazily Komedy Team resp. rEborne.
  • CS týmy z Brna a Liberce dostaly zajímavou nabídku od heren AMD.PG Cyber Café v těchto městech. Herny nabídly 100 hodin v herně měsíčně zdarma za jejich reprezentaci, vybrané týmy by měly být zveřejněny v nejbližší době.

 

AMD.PG Cyber Café v pražském kině Village Cinemas Anděl - největší PC herna v ČR s 50 počítači.
Foto:
www.progamers.cz

 

Zprávy ze světa

  • K 31. prosinci skončila smlouva nejlepšímu CS týmu na světě, klanu SK-Gaming (dříve Schroet Kommando) a hráči se rozhodli ji neprodloužit a raději se postavit na vlastní nohy. Pod hlavičkou staronového týmu Ninjas in Pyjamas doufají v lepší finanční podmínky i přípravu na turnaje, SK si musí za ně hledat náhradu.
  • Portál ClanBase opět staví na nohy kdysi velmi populární EuroCupy. Poté, co z nich většina špičky odešla kvůli nulovým finančním dotacím, se v nich potkávala pouze druhá garnitura. To se teď mění, neboť ClanBase oznámili, že pro jarní sezónu sehnali 50 000 euro na dotace hráčům a navíc bude v létě uspořádáno i LAN finále.
  • Korejské LAN ligy o 135 000 euro se v Counter-Striku nezúčastní žádný švédský celek. Z oslovených evropských týmů nabídku nakonec přijali Němci mousesports a Britové Four Kings, dále do Koreje pocestují Američané a Číňané.
  • Ani jeden český tým neuspěl v online turnaji Eastern Europe Cup ve hře Quake 3. Total Annihilation nestačili na polské borce Fear Factory, God Forsaken si pro změnu nechali kontumovat zápas se soupeřem z Chorvatska a v posledním zápase musí porazit k postupu Poláky.

 

Takto to u SK-Gaming vypadalo při podpisu smlouvy, nyní už je důvodů k úsměvu méně.
Foto:
www.sk-gaming.com

 

ProGamers a PlayZone online ligy v roce 2005

Nedílnou součástí Mistrovství České republiky v počítačových hrách, jehož finále se každoročně koná na veletrhu Invex v Brně, jsou i online ligy, které se uskutečňují na serverech ProGamers a nově také PlayZone. Hrané hry byly podle oblíbenosti u nás i v zahraničí rozděleny do tří kategorií, podle těchto kategorií jsou rozděleny finanční odměny i nastaven předpokládaný počet hráčů.

Ligy 1. kategorie: (3 skupiny)
AMD Counter-Strike liga (5vs5) - 30 týmů
nVidia Warcraft III liga (1vs1) - 30 hráčů

Ligy 2. kategorie: (2 skupiny)
LYNX Broodwar liga (1vs1) - 20 hráčů
Logitech Quake 3 liga (1vs1) - 20 hráčů
Novinky.cz NHL 2005 liga (1vs1) - 20 hráčů
Cenega Vietcong liga (5vs5) - 20 týmů
Canon Call of Duty liga (5vs5) - 20 týmů

Ligy 3. kategorie: (žebříček)
PlayZone CS liga
PlayZone W3 liga
PlayZone BW liga
PlayZone Q3 liga
PlayZone NHL2005 liga
PlayZone VC liga
PlayZone CoD liga
PlayZone FIFA 2005 liga
PlayZone Painkiller liga
PlayZone UT2004 liga
PlayZone MoH:AA liga
PlayZone Enemy Territory liga

Registrace do ProGamers online lig (1. a 2. kategorie) probíhá až do 12. ledna (více informací najdete zde), PlayZone ligy se hrají žebříčkovým systémem a je možno se do nich přihlásit kdykoli během základní části. Nejlepší hráči (týmy) si pak vybojují postup z PlayZone ligy do elitní soutěže PG.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků