Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Netflix posílí v Evropě, bude mít pobočku v Římě

Americký provozovatel streamovacích služeb Netflix otevře první pobočku v Římě, chce rozšířit svou původní italskou produkci. Tým Netflixu zaměřený na Itálii nyní čítá kolem tří desítek lidí a sídlí v Amsterdamu. Placená internetová televize pro ně nyní hledá prostory ve věčném městě. Přesídlení týmu by mělo zabrat několik měsíců, napsal americký web Variety.

Ilustrační foto Foto: Wolfgang Rattay, Reuters
Netflix posílí v Evropě, bude mít pobočku v Římě

Loni v říjnu začala Netflix vyšetřovat milánská prokuratura pro podezření z daňových úniků. Služba generuje zisk v Itálii, ale nemá tam ústředí ani zaměstnance a daně platí jinde. Státní zastupitelství má za to, že italské servery tvoří digitální infrastrukturu, a podle italských zákonů by měl Netflix tedy daně platit na Apeninské poloostrově.

Streamovací služba byla v Itálii spuštěna v roce 2015. Na konci minulého roku zde měla dva miliony předplatitelů. Loni Netflix oznámil, že do svých italských filmů či seriálů bude do konce roku 2021 investovat 200 milionů dolarů (bezmála 4,6 miliardy Kč).

Původní italská produkce zahrnuje mafiánskou ságu ze současného Říma Suburra či seriál Baby (Dítě) inspirovaný skandálem, který se týkal prostituce nezletilých dívek. Film Sulla mia pelle (Na vlastní kůži) rekonstruuje poslední dny mladíka, který v roce 2009 zemřel v policejní vazbě. Populární herec Riccardo Scamarcio hraje ve snímku Lo spietato (Nemilosrdný) milánského gangstera.

Netflix pracuje také na dalších projektech. Tento týden má v Itálii premiéru jeho seriál Luna Nera (Černý měsíc) o ženách, které byly v 17. století obviněny z čarodějnictví.

Před dvěma lety zavedla italská vláda zákon, podle nějž se musí filmy natočené v Itálii nejprve objevit v kinech, a teprve pak na internetových platformách, připomněl server The Local. Gangsterku Nemilosrdný mohli diváci na velkém plátně vidět po tři dny a o několik týdnů později se objevila na Netflixu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků