Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Majitel Skylinku kupuje satelitní služby od UPC

Společnost M7 Group, která v České republice poskytuje satelitní služby pod značkou Skylink, kupuje poskytovatele služby freeSAT ze skupiny UPC. Transakci povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který to v pátek oznámil v tiskové zprávě.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Majitel Skylinku kupuje satelitní služby od UPC

„Tržní podíly spojujících se soutěžitelů v oblasti maloobchodního poskytování placených televizních služeb mají klesající tendenci, dochází k relativně malému nárůstu tržních podílů, spojující se soutěžitelé nejsou blízkými konkurenty a nadále budou vystaveni silné konkurenci," zdůvodnil rozhodnutí předseda úřadu Petr Rafaj s tím, že spojením firem nedojde k podstatnému narušení hospodářské soutěže.

Společnost M7 Group, která v tuzemsku a na Slovensku provozuje satelitní platformu Skylink, loni v prosinci oznámila, že koupí satelitní část firmy Liberty Global v ČR, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku.

Kabelovou firmu UPC koupil Vodafone

Liberty Global, do níž patří i firma UPC DTH, poskytuje v České republice a na Slovensku satelitní služby pod značkou freeSAT, v Maďarsku pod značkou UPC Direct a v Rumunsku pod značkou FocusSat. Liberty Global už loni v ČR a na Slovensku prodala kabelovou firmu UPC operátorovi Vodafone.

"Je to logická akvizice, která nám umožňuje konsolidovat aktivity satelitní televize společnosti Skylink na českém a slovenském trhu a zároveň vstoupit na dva nové trhy," uvedl loni v prosinci generální ředitel M7 Hans Troelstra.

Skylink má v ČR a na Slovensku podle údajů z roku 2017 kolem 1,65 milionu zákazníků, z toho asi milion připadá na Česko. Milion uživatelů platí měsíční servisní poplatek a 650 000 si předplácí některý z programových balíčků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků