Hlavní obsah

Kurz bitcoinu zažil obří pád

Jeden z největších pádů za celý měsíc zažila tento týden kybernetická měna bitcoin. Kurz klesl během pár dnů o více než 30 000 korun. Vyplývá to z informací jednotlivých burz.

Kurz bitcoinu zažil obří pád

Ještě v pondělí se jedna virtuální měna obchodovala za 9963 dolarů, tedy zhruba 231 tisíc korun. Postupně však kurz klesal, až se ve čtvrtek dostal na nejnižší únorovou hodnotu, konkrétně na 8530 dolarů (198 000 Kč).

Vzhledem k tomu, že se prakticky celý únor držela nejznámější kyberměna na světě nad hranicí devíti tisíc dolarů (209 000 Kč), jde o opravdu masivní propad. Ten se týká mimochodem i dalších kyberměn, u některých je dokonce ještě výraznější.

Největší hodnotu měly bitcoiny na přelomu let 2017 a 2018. Tehdy se kurz vyšplhal až na 20 000 dolarů, tedy v přepočtu na 464 000 Kč. V roce 2019 však kurz postupně klesal až pod hranici 4000 dolarů (93 000 Kč).

Je nutné zdůraznit, že virtuální měny nemají jednotnou cenu, na burzách i ve směnárnách se obchodují v závislosti na volatilitě. Rozdíly v cenách se mohou lišit klidně i v řádu několika tisíc korun.

Vývoj hodnoty bitcoinu za poslední týden

Foto: Novinky

Bitcoiny a další virtuální měny

Virtuálních měn existuje mnoho. Jednou z nejstarších a aktuálně nejpopulárnějších jsou tzv. bitcoiny. Ty vznikly už v roce 2009, větší popularitě se ale těší v posledních letech. Tato měna byla vytvořena tak, aby se nedala ovlivňovat žádnou vládou ani centrální bankou.

Kybernetické mince „razí“ síť počítačů se specializovaným softwarem naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové mince stabilním, ale stále klesajícím tempem. Počet mincí v oběhu má dosáhnout nakonec 21 milionů, což má být kolem roku 2140.

Aby mohl člověk obchodovat s bitcoiny, potřebuje vlastní BTC peněženku. Jde v podstatě o řetězec znaků, který si můžete představit jako číslo klasického bankovního účtu – BTC peněženka tedy existuje pouze ve virtuálním světě a na rozdíl od bankovního účtu je zcela anonymní. To je i jeden z důvodů, proč se tato měna těší stále větší popularitě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků