Hlavní obsah
Samsung Galaxy Tab Foto: Samsung

Konec patentové války? Apple a Samsung uzavřely smír

Dva největší světoví výrobci chytrých telefonů, americký Apple a jeho jihokorejský konkurent Samsung Electronics, se dohodli na ukončení všech patentových sporů, které proti sobě vedou v různých zemích světa. Výjimkou jsou Spojené státy, kde budou před tamními soudy pokračovat v již započatých případech. Informoval o tom jihokorejský podnik.

Samsung Galaxy Tab Foto: Samsung
Konec patentové války? Apple a Samsung uzavřely smír

"Samsung a Apple se dohodly, že upustí od všech soudních pří mezi oběma společnostmi mimo Spojené státy," cituje ze sdělení Samsungu agentura AP. Dohoda však nezahrnuje kontrakty týkající se licencí, pokračovat budou i procesy vedené před soudy v USA.

Právní válku mezi oběma společnostmi odstartoval Apple v roce 2012 v dubnu ve Spojených státech, když obvinil Samsung, že jeho chytré telefony a tablety Galaxy „otrocky“ kopírují produkty iPhone a iPad. Tehdy americký počítačový gigant nabízel druhou generaci iPadu

Spor se od té doby rozšířil do dalších zemí včetně AustrálieJaponska, Koreje a některých evropských zemí. Doposud Apple a Samsung vedly právní válku ve zhruba desítce zemí, kde se navzájem obviňují z porušování svých patentů. Obě firmy se snaží ovládnout trh s mobilními přístroji.

Podle Samsungu porušuje zase Apple jejich patentové nároky na technologie UTMS a 3G. A to nejen u nejnovější verze 4S, ale také u chytrých telefonů iPhone 3G, 3GS a 4 i u všech tří generací počítačových tabletů iPad. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků