Hlavní obsah
Designér Jony Ive (vpravo) opustí Apple po více než dvaceti letech ve firmě. Na snímku se současným šéfem Applu Timem Cookem. Foto: Jeff Chiu, ČTK/AP

Hlavní designér Jony Ive definitivně opustil Apple

Už letos v červnu oznámilo vedení společnosti Apple, že hlavní designér Jony Ive opustí společnost Apple. Dveře se však za touto klíčovou osobností, která promlouvala do designu přístrojů s logem nakousnutého jablka, definitivně uzavřely až minulý týden. Jeho fotografie byla smazána z přehledu vedoucích pracovníků Applu, upozornil server The Verge.

Designér Jony Ive (vpravo) opustí Apple po více než dvaceti letech ve firmě. Na snímku se současným šéfem Applu Timem Cookem. Foto: Jeff Chiu, ČTK/AP
Hlavní designér Jony Ive definitivně opustil Apple

Jony Ive působil v Applu už od roku 1992, od roku 1996 pak vedl designérský tým. Po boku zakladatele Steva Jobse a současného ředitele Tima Cooka hrál klíčovou roli v tom, jak budou vypadat jednotlivé přístroje a samozřejmě i operační systémy, které americký počítačový gigant nabízí.

Tak by tomu mělo být i v následujících letech, přestože Ive nyní z firmy odešel. Slavný designér totiž založil vlastní designové studio LoveForm se sídlem v Londýně, jehož hlavním klientem by měl být právě Apple. Obě společnosti nicméně budou majetkově zcela nezávislé.

Designér Jony Ive (vpravo) opustí Apple po více než dvaceti letech ve firmě. Na snímku se současným šéfem Applu Timem Cookem.

Foto: Jeff Chiu, ČTK/AP

Zda své myšlenky a ikonický design, který si drží přístroje s logem nakousnutého jablka několik posledních let, propůjčí Ive i dalším společnostem, není zatím jasné. „Mám naprostou důvěru v mé kolegy designéry v Applu, kteří zůstávají mými nejbližšími přáteli, a těším se na spolupráci s nimi po mnoho dalších let,” prohlásil již dříve Ive.

Pikantní na celém odchodu nicméně je, že Apple za slavného designéra ještě nesehnal přímou náhradu. Jeho post v současnosti zastávají Evans Hankey a Alan Dye. Ani jeden z nich však nemá v seznamu vrcholného managementu svůj profil.

Jony Ive, celým jménem Jonathan, se narodil v Británii. V roce 2012 byl povýšen do šlechtického stavu.

MacBooky Pro na prodejně Applu

Foto: Issei Kato, Reuters

Telefony iPhone na prodejně Applu

Foto: Eva Plevier, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků