Hlavní obsah
Logo Googlu na jedné z jeho budov v Irvine v Kalifornii. Foto: Mike Blake, Reuters

Google a YouTube postihl velký výpadek

V pondělí krátce po poledni postihl společnost Google velký výpadek webových služeb. Kromě samotného vyhledávače nefungoval ani poštovní klient Gmail či videoserver YouTube. Problém se přitom netýkal pouze tuzemských uživatelů, ale prakticky celé Evropy. Vyplývá to z informací serveru downdetector.com.

Logo Googlu na jedné z jeho budov v Irvine v Kalifornii. Foto: Mike Blake, Reuters
Google a YouTube postihl velký výpadek

Podle serveru downdetector.com, který detekuje výpadky jednotlivých serverů, uživatelé hlásili napříč Evropou problémy již od 12:30. V následujících desítkách minut pak začaly přibývat ohlasy tisíců dalších nespokojených uživatelů, kterých se výpadek dotkl.

Nejvíce hlášení bylo zaznamenáno ve střední Evropě, někteří uživatelé ale hlásili výpadky také v Asii, Austrálii a v USA.

Mapa zemí, kde měli lidé nejčastěji problémy s přístupem ke službám Googlu (14.12. 2020).

Foto: downdetector.com

Lidé nejčastěji uváděli, že se vůbec nemohli připojit ke službám Googlu. V některých případech se jim sice stránky načetly, ale následně se nešlo přihlásit/odhlásit či dělat v rámci služeb této společnosti další úkony.

Vyřešit problémy se podařilo až krátce před 14. hodinou. Co za nedostupností služeb Googlu stálo, není zatím jasné. Zástupci společnosti žádné oficiální stanovisko nevydali.

Velký výpadek serverů postihl v minulém týdnu také Facebook, kvůli tomu lidé z různých koutů světa nemohli využívat několik hodin aplikaci Messenger.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků