Hlavní obsah
Galaxy Note 3 Foto: Samsung

Galaxy Note 3 dorazil do Česka. Ceny startují na 17 500 Kč

V českých obchodech se začal ve středu oficiálně prodávat nový phablet Galaxy Note 3 od společnosti Samsung. Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam, mají novinku v nabídce více než dvě desítky tuzemských obchodů.

Galaxy Note 3 Foto: Samsung
Galaxy Note 3 dorazil do Česka. Ceny startují na 17 500 Kč

Oficiální prodejní cena nového phabletu je stanovena na 18 999 Kč. Na Zboží.cz je ale možné nalézt nabídky již od 17 539 Kč.

Galaxy Note 3 se snaží zbavit nálepky manažerského přístroje. Proto je dostupný v devíti různých odstínech. Zadní strana phabletu již navíc nebude plastová, ale bude pokryta koženou vrstvou. To by mělo přístroji dodat punc originality a luxusu.

Galaxy Note 3

Foto: Samsung

Novinka má 5,7palcový displej, druhá generace přitom nabízela úhlopříčku 5,3 palce. Tloušťka trojky je 8,3 mm a hmotnost dosahuje hodnoty 168 gramů. Základem je 2,3GHz procesor se čtyřmi jádry doplněný o 3 GB operační paměti. V prodeji by se měla objevit také verze s osmijádrovým procesorem taktovaným na 1,9 GHz.

Co jsou to phablety?

Většina chytrých telefonů má displej s úhlopříčkou od tří do 5,5 palce. Ty nejmenší počítačové tablety jsou zase vybaveny sedmipalcovými dotykovými monitory. Prostor mezi oběma kategoriemi vyplňují takzvané phablety. Toto označení vzniklo spojením slov phone (telefon) a tablet.

Displeje phabletů mají velikost od šesti do sedmi palců, což je podle výrobců naprostý ideál. Jsou totiž dostatečně velké pro pohodlné prohlížení webových stránek i k práci s e-maily a fotografiemi. Zároveň jsou ale kompaktnější než tradiční tablety, a tak se bez problémů vejdou do kapsy u kalhot. Není tedy problém brát je kamkoliv s sebou.

Třetí generace phabletu od Samsungu nebude ochuzena o speciální stylus nazývaný S-Pen. Ten má několik nových funkcí. Kromě psaní na displeji je s ním možné vykonávat i různá gesta, která usnadní ukládání obsahu či přístup k nastavení. Stačí na displeji nakreslit v libovolné aplikaci kruh nebo obdélník.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků