Hlavní obsah
Logo společnosti Alibaba na centrále v Pekingu Foto: Kim Kyung Hoon, Reuters

Čínský Forrest Gump odchází z čela firmy Alibaba

Spoluzakladatel a výkonný prezident největšího čínského internetového obchodu Alibaba Jack Ma v pondělí odchází z jejího čela. Podle pátečního vydání listu The New York Times (NYT) se podnikatel, kterému bude 10. září 54 let, chce napříště věnovat dobročinnosti v oblasti vzdělávání.

Logo společnosti Alibaba na centrále v Pekingu Foto: Kim Kyung Hoon, Reuters
Čínský Forrest Gump odchází z čela firmy Alibaba

Bývalý průvodce, učitel angličtiny a samozvaný „čínský Forrest Gump”, zůstane členem představenstva společnosti, uvedl v rozhovoru s americkým deníkem.

Třetí nejbohatší obyvatel Číny podle žebříčku miliardářů časopisu Forbes za rok 2017 se listu svěřil, že jeho odchod není koncem, ale „začátkem nové éry”. Společnost Alibaba spoluzaložil v roce 1999, z postu generálního ředitele odešel již v roce 2013. Jeho soukromý majetek nyní podle NYT čítá 40 miliard dolarů (889 miliard Kč).

Firma obchodovaná na newyorské akciové burze ve své poslední výroční zprávě uvádí, že zaměstnává 66 000 lidí. V Číně má podle agentury DPA 576 miliónů aktivních uživatelů. Příjmy v letošním prvním fiskálním čtvrtletí stouply o 61 procent na 80,9 miliardy jüanů (262 miliard Kč).

Kromě obchodování na internetu se Alibaba zabývá také cloudovými službami a podniká i v oblasti zábavy a médií.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků