Hlavní obsah
 

Česko z ptačí perspektivy. Mapy.cz lákají na nové letecké snímky

Mapy.cz nabídnou postupně během května nové letecké snímky výrazné části České republiky. Z ptačí perspektivy budou nové mapové podklady k dispozici pro Královéhradecký, Pardubický a Jihočeský kraj, ale také pro Vysočinu. Informovala o tom Petra Dvořáková, PR specialistka společnosti Seznam.cz.

 
Česko z ptačí perspektivy. Mapy.cz lákají na nové letecké snímky

„Uživatelé aplikace Mapy.cz uvidí jak na webu, tak v mobilu kvalitní fotografie v rozlišení 12,5 cm. Mapová vrstva znovu nafoceného území obsahuje 1759 GPx dat, které tvoří plochu 27 483 km² území České republiky a celkově zabírají po zpracování 1,4 terabajtů diskové kapacity,“ uvedla Dvořáková.

Zdůraznila přitom, že letecké snímky jsou dostupné také v rámci mapového API pro firmy a vývojáře.

Ortofoto části České republiky již tradičně nafotila specializovaná společnost TopGis. „Ta tentokrát dodala Seznamu celkem 87 946 dílčích plátů, přičemž každý plát má rozměr 5000 x 4000 pixelů,“ doplnila Dvořáková.

Nové letecké snímky ukazují proměnu krajiny kvůli výraznému postupu kůrovcové kalamity.

Foto: Mapy.cz

Letecké snímky zachytily v Hradci Králové také zásadní proměnu komunikace.

Foto: Mapy.cz

Nové panoramatické snímky

Mapy.cz se na konci dubna pochlubily také tím, že v průběhu letošního roku nabídnou výrazně kvalitnější panoramatické snímky. Společnost Seznam.cz totiž uzavřela smlouvu o dlouhodobé spolupráci s nizozemskou společností Cyclomedia, která je světovou špičkou ve sběru a zpracování obrazových dat ze silnic.

„Velmi nás těší, že našim uživatelům budeme moct prezentovat data v nejlepší dostupné kvalitě,“ prohlásil Robert Drozda, ředitel divize Služeb Seznam.cz. Zároveň doplnil, že snímkování začne v květnu, uživatelé tak budou moci okusit první plody spolupráce již během letošního léta.

Geograficky přesně zaměřené sférické snímky veřejného prostředí přitom Seznam nebude využívat pouze na portálu Mapy.cz, ale také na svých službách Firmy.cz či Sreality.cz.

„Zobrazíme lepší kvalitu panoramatických fotografií například u profilů objektů registrovaných v katalogu Firmy.cz nebo panorama okolí u nemovitostí na portálu Sreality.cz,“ upozornil Jan Kunz, produktový manažer Mapy.cz.

Vůz od společnosti Cyclomedia

Foto: Seznam.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků