Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Toru Hanai / Reuters, Reuters

Britská CVC podala návrh na převzetí japonské Toshiby

Britská investiční společnost CVC Capital Partners předložila návrh na převzetí japonského průmyslového konglomerátu Toshiba, jehož akcie by pak stáhla z obchodování na burze. Oznámil to ve středu šéf japonského podniku Nobuaki Kurumatani. Potvrdil tak dřívější informace médií, podle nichž by se hodnota transakce mohla pohybovat kolem 20 miliard dolarů (438 miliard Kč).

Ilustrační foto Foto: Toru Hanai / Reuters, Reuters
Britská CVC podala návrh na převzetí japonské Toshiby

Toshiba se v posledních letech potýkala s několika skandály, včetně falšování účetnictví a rozsáhlých ztrát souvisejících s americkou jadernou divizí. K pokrytí ztrát musela prodat svou divizi pro výrobu čipů.

Návrh společnosti CVC přichází několik týdnů poté, co akcionáři Toshiby schválili nezávislou prověrku svého podniku. Transakce by před touto prověrkou mohla manažery firmy ochránit, zároveň by však vedla k přezkumu aktivit podniku ze strany regulačních úřadů, upozornila agentura Reuters.

„Je pravda, že jsme obdrželi návrh,” uvedl Kurumatani. „Budeme o něm diskutovat na zasedání správní rady,” dodal.

Podle zdroje agentury Reuters by mohla nabídka CVC zahrnovat 30procentní prémií k současné ceně akcií Toshiby. Analytik Mio Kato ze společnosti LightStream Research ale takovou cenu označil za příliš nízkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků