Hlavní obsah

Pentagon zpětinásobí nasazení na "kybernetické" frontě

Americké ministerstvo obrany plánuje v příštích letech významně zvýšit počet specialistů schopných bránit počítačové sítě americké vlády před rostoucími hrozbami a současně vést "ofenzivní operace" proti zahraničním nepřátelům.

Pentagon zpětinásobí nasazení na "kybernetické" frontě

Podle listu The Washington Post, který se odvolává na nejmenované armádní zdroje, počet podřízených "kybernetického velitelství" má během několika let vzrůst z asi 900 na 4900 vojáků a civilistů.

O tom prý už koncem loňského prosince rozhodli šéfové Pentagonu vzhledem k rostoucímu ohrožení počítačové bezpečnosti. Jako ilustraci list připomněl sérii počítačových útoků a zejména virus, který loni vymazal údaje z více než 30 000 počítačů jedné saúdské ropné společnosti.

Podle zdroje agentury Reuters by "kybernetickému velitelství" měly být podřízeny tři druhy sil: "národní", které by chránily počítačové systémy, elektrické sítě a další druhy domácí infrastruktury, "bojové", které by napomáhaly útočným operacím v cizině, a "ochranné", zaměřené na ochranu systémů vlastního ministerstva obrany.

Podle ruského tisku se do "kybernetického zbrojení" pouští také Moskva, údajně po vzoru USA a NATO. Zatím prý jde na obou stranách o "verbování hackerů".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků