Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Pichi Chuang, Reuters

Neznámý hacker ve jménu kanceláře slovenské sněmovny žádá peníze

Kontrolu nad e-mailem šéfa kanceláře slovenského parlamentu Daniela Guspana patrně získal dosud neznámý hacker. Jménem kancléře nyní žádá oslovené partnery z EU o peníze. Zda na tento trik skutečně někdo skočil, není v tuto chvíli jasné. Ve čtvrtek to oznámila kancelář slovenské sněmovny.

Ilustrační foto Foto: Pichi Chuang, Reuters
Neznámý hacker ve jménu kanceláře slovenské sněmovny žádá peníze

"Jeho jménem a pod jeho oficiální adresou komunikuje neznámá osoba se všemi partnery, kancelářemi parlamentů všech členských zemí Evropské unie, jakož i řídícími pracovníky odpovědnými za oblast mezinárodní spolupráce v rámci parlamentů Evropské unie," informovala kancelář slovenské Národní rady.

V prohlášení také oznámila, že celou situaci považuje za útok na bezpečný chod parlamentu a snahu o mezinárodní diskreditaci Daniela Guspana. Kancelář uvedla, že vzniklou situaci ohledně e-mailů začala řešit s policií i s parlamenty členských států EU.

Guspan se dostal do centra pozornosti v dubnu, kdy vyšlo najevo, že vydal nařízení, na jehož základě pracovníci parlamentu museli otevírat vybrané dopisy adresované poslancům a některé zásilky jim ani nepředat. Opozice to označila za porušení ústavou chráněného listovního tajemství. Když se aféra dostala na světlo, Guspan platnost kontroverzních částí nařízení pozastavil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků