Hlavní obsah
Vlevo Marta Kubišová, vpravo Vojtěch Dyk. Uprostřed Dagmar Pecková. Foto: VDN Promo

Dyk podpoří Kubišovou na koncertě k 30. výročí revoluce

Zpěvačka Marta Kubišová, která už běžně nevystupuje, udělá výjimku 16. listopadu v rámci koncertu Sametová 30 k výročí revoluce ve velkém sále pražské Lucerny. Zazpívá si s ní Vojtěch Dyk, kterému byly v roce 1989 čtyři roky.

Vlevo Marta Kubišová, vpravo Vojtěch Dyk. Uprostřed Dagmar Pecková. Foto: VDN Promo
Dyk podpoří Kubišovou na koncertě k 30. výročí revoluce

Kubišová rozjela v šedesátých letech raketovou kariéru, ale komunistická moc ji na vrcholu zakázala a odstranila z médií i pódií. Nepohodlná upřímná umělkyně se mohla vrátit až v roce 1989, kdy se stala symbolem revoluce.

„Pro mě to znamená takovou připomínku toho, že mi byly čtyři roky. To je taková moje osobní vzpomínka a zadruhé to pro mě znamená takový konec té polistopadové doby,” řekl Dyk.

Marta Kubišová letos odehraje jediný koncert.

Foto: VDN Promo

„Moc se těším. Zaprvé tam budu hrát trošku něco jiného, než normálně hraji. To se vždy těším. Budu tam hrát s Petrem Maláskem, to se také vždy moc těším. Nehledě na to, že asi kolem té doby a kolem toho výročí bude asi taková lehce třaskavá atmosféra, takové šimrání v podbřišku a to já mám rád,” vysvětlil zpěvák.

„Marta Kubišová pro mě znamená hlavně normálního člověka v první řadě, protože jsem měl několikrát možnost se s ní potkat a mluvit a je to prostě normální ženská, čehož já si cením a to o to víc, že se vlastně stala symbolem svobody a když se člověk stane symbolem nebo nějakou legendou, a přitom zůstane úplně normální, tak je to velká práce odolat nějakým vnějším vlivům. Pro mě je to velká žena, velký člověk,” dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků