Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

V přehlednosti webů si vedou banky na výbornou

V přehlednosti webových stránek pro uživatele si většina bank v Česku vede na výbornou. Vyplývá to z analýzy, kterou pro Novinky.cz zpracoval specializovaný server Bankovnipoplatky.com.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
V přehlednosti webů si vedou banky na výbornou

Posuzoval se přístup k aplikaci elektronického bankovnictví, dostupnost informací o telefonním čísle infolinky, dostupnost informace o sítí bankomatů a o síti poboček.

Elektronické bankovnictví

Elektronické bankovnictví samozřejmě nechybí v nabídce žádné banky. Až na jedinou výjimku (Volksbank CZ) je přístup k aplikaci hned na domovské stránce banky, nutno podotknout, velmi přehledně umístěný v horní polovině obrazovky.

Infolinka

Osm bank z dvanácti má číslo infolinky uvedeno na úvodní straně webu. V případě řešení problému musíte s pomocí jednoho kliknutí myší pohledat na stránkách GE Money, LBBW, Citibank a mBank, a sice v sekci Kontakty (mBank, LBBW Bank, GE Money), respektive v sekci Zeptejte se nás (Citibank).

Síť bankomatů a síť poboček

Pokud bylo v těchto kategoriích třeba více kliknutí, tak jen proto, že přesný seznam bankomatů či poboček banky nechtěly umísťovat na domovské stránce – cesta k nim je ale ve většině případů velmi intuitivní.

Všechny čtyři nejdůležitější banky působící na tuzemském trhu mají informace o síti poboček i bankomatů přehledně uvedeny ihned na domovské stránce. LBBW, FIO a mBank vlastní síť bankomatů nemají, proto nebyly hodnoceny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků