Hlavní obsah

Američané loví v českých vodách geniální mozky, lákají je do Silicon Valley

Američtí investoři a přední technologické společnosti jako Google nebo Microsoft, pohybující se v Silicon Valley, loví i v českých technologických vodách mladé nadějné firmy a jejich neotřelé projekty a řešení. Ty mohou najít praktické využití například v americké armádě, která usilovně vyvíjí stále chytřejší systémy. Zájem je i o civilní využití nových komunikačních a systémových technologií, nanotechnologiích a biotechnologiích, které se rodí v českých IT mozcích.

Američané loví v českých vodách geniální mozky, lákají je do Silicon Valley

A tak Američané pod hlavičkou české státní agentury CzechInvest zdarma nabízí vybraným českým technologickým firmám tříměsíční pobyt v kalifornském Plug and Play Tech Center, který je v Silicon Valley.

První skupina našich vysoce inovativních firem, které ovšem potřebují na realizaci svých projektů bohaté investory, má již pobyt v Silicon Valley za sebou a další se vybírá.

Od pondělka CzechInvest „slibným českým podnikatelským nápadům opět otevírá unikátní možnost strávit bezplatně tři měsíce v technologickém srdci světa - americkém Silicon Valley.“

Přihlášky do Českého technologického akcelerátoru CzechAccelerator přijímá CzechInvest od 16. srpna do konce září 2010. Do Ameriky ty nejlepší firmy odletí 1. ledna 2011. Do prvního kola se přihlásila dvacítka podniků, uspěly tři.

Šance pro naše firmy získat kapitál za nová špičková řešení pro americké podniky

„Tři měsíce strávené v CzechAcceleratoru agentury CzechInvest mohou být pro zúčastněné podniky začátkem nové éry. Která firma by nevyrostla po konzultacích s odborníky znalých amerického trhu a legislativy, absolvování řady networkingových akcí nebo po osobním setkání se společnostmi takového formátu jako Google nebo třeba Microsoft? Právě tyto a další možnosti otevírá jen CzechAccelerator,“ tvrdí nadšeně Alexandra Rudyšarová, pověřená řízením agentury CzechInvest.

Američané se zajímají o sítě, biotechnologie, nanotechnologie, mikroelektroniku

Do CzechAcceleratoru se mohou hlásit malé a střední podniky či start-upy působící v oblasti informačních a komunikačních technologií, biotechnologií, environmentálních technologií nebo mikroelektroniky, které hledají partnera pro podnikání, kapitál pro svůj další rozvoj nebo nové trhy pro své výrobky či služby.

Tři měsíce zdarma v inkubátoru

Úspěšné firmy získají tříměsíční bezplatný pronájem kanceláře v podnikatelském inkubátoru v kalifornském Plug and Play Tech Center, příležitost využívat tamní konferenční prostory pro obchodní schůzky, vstupenku na odborné a networkingové akce nebo možnost neplacených konzultací zaměřených na právo, duševní vlastnictví, účetnictví, daně, pojištění, lidské zdroje nebo třeba marketing. Ještě před odletem do Ameriky CzechInvest pro účastníky zdarma uspořádá úvodní specializované školení zaměřené na podnikání v USA.

Z tříměsíční stáže v CzechAcceleratoru se už vrátily první tři společnosti – BoldBrick, Cognitive Security a Imagemetry.

CzechAccelerator agentury CzechInvest je součástí Plug and Play Tech Center v kalifornském Sunnyvale, kde sídlí přes 250 start-up firem zejména z oblasti internetu, mobilních i bezdrátových technologií a sociálních sítí.

Právě v Sunnyvale nebo jeho nejbližším okolí mají svá sídla nebo klíčová vývojová centra nejvýznamnější IT firmy světa jako Google, Sun Microsystems nebo Microsoft.

Od bezpečnosti až po systémy pro pojišťovny

První tři české firmy - BoldBrick, Cognitive Security a ImageMetry, se minulý týden vrátily zpátky z tříměsíčního pobytu v kalifornském Silicon Valley.

„Jednou z cílových skupin pro náš produkt, se kterým jsme odjeli do Silicon Valley, jsou americké pojišťovny. Jejich postavení na tamním trhu je v porovnání s evropským prostředím velmi odlišné. Evropa je v tomto ohledu přátelštější, v Americe zabere daleko více času a energie třeba jenom navázání prvotního kontaktu. Právě v těchto zjištěních pro nás byla účast v CzechAcceleratoru cenná,“ dodal Petr Šídlo ze společnosti Imagemetry.

„Podařilo se nám setkat se zástupci těch nejvýznamnějších firem; v čele například s manažery společnosti Microsoft,“ uzavírá Michaela Špringerová, manažerka rozvoje obchodu společnosti BoldBrick.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků