Hlavní obsah
Foto: Milan Malíček, Právo

Zadlužení domácností dále vzrostlo

Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí se v březnu zvýšily o více než dvě miliardy korun na 1,123 biliónu korun. Meziročně byly vyšší o 58,7 miliardy korun. V pondělí to uvedla Česká národní banka (ČNB).

Foto: Milan Malíček, Právo
Zadlužení domácností dále vzrostlo

Jednodenní vklady domácností u bank a finančních institucí vzrostly proti únoru o pět miliard Kč na 1,096 biliónu korun. Meziročně se zvýšily o více než 82 miliard korun.

Vklady domácností s výpovědní lhůtou, mezi které patří například termínované vklady, v březnu meziročně klesly o 9,5 miliardy korun na 335,8 miliardy korun. Ve srovnání s předchozím měsícem byly nižší o 1,5 miliardy korun.

Růst peněžní zásoby měřený agregátem M2 v březnu zpomalil na 6,2 procenta z únorových 6,5 procenta.

Zadluženost podniků v březnu meziročně vzrostla o zhruba 42 miliard na 954,8 miliardy Kč. Ve srovnání s předchozím měsícem byla vyšší o více než miliardu korun.

Centrální banka poskytuje uvedenou statistiku každý měsíc v národním měnovém přehledu. Ten se odvozuje z bilancí měnových finančních institucí, jež zahrnují vedle centrální banky, obchodních bank a poboček zahraničních bank v Česku také fondy peněžního trhu, úvěrní a spotřební družstva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků