Hlavní obsah
Kdo volební lístek levicových stran nehodí do urny, může za něj získat třeba pivo nebo nějakou slevu. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Za volební lístek levice drink zdarma, nabízejí obchodníci

Někteří obchodníci a podnikatelé letos zahrnuli sněmovní volby do svých marketingových aktivit a například za příslib účasti ve volbách nebo nepoužité hlasovací lístky některých levicových stran nabízejí slevy, pivo zdarma či různé výhody. Podle ČSSD se naposledy hlasy voličů takovým způsobem kupovaly ve starém Římě.

Kdo volební lístek levicových stran nehodí do urny, může za něj získat třeba pivo nebo nějakou slevu. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Za volební lístek levice drink zdarma, nabízejí obchodníci

Někteří obchodníci podobnou nabídku učinili před čtyřmi lety a tvrdí, že zákazníci o "volební slevy" měli obrovský zájem.

Dvacetiprocentní slevu na objednávky v těchto dnech nabízí výměnou za hlasovací lístky ČSSD a KSČM například brněnská společnost Lujoso, která prodává obklady, dlažbu, podlahy a vybavení koupelen. Pětinu útraty mohou za stejný počin ušetřit také návštěvníci luxusní pražské restaurace Golémův restaurant.

V prodejně s outdoorovým zbožím Rock Point v centru Prahy mohou lidé, kteří prodavačům odevzdají hlasovací lístky ČSSD a KSČM, získat slevu 15 procent na veškeré zboží.

"Podobnou akci jsme v našich prodejnách pořádali před čtyřmi roky a zájem zákazníků o tuto slevu byl tehdy obrovský," řekla v úterý pracovnice pražské prodejny Rock Point.

Bernard si akci pochvaluje

Rodinný pivovar Bernard zase studentům za čestné prohlášení, že půjdou volit, nabízí 1000 sudů a 5000 beden piva. Akce má podle spolumajitele pivovaru Stanislava Bernarda obrovský ohlas.

"Každý den nám do pivovaru přicházejí desítky čestných prohlášení od středoškoláků a stovky od vysokoškoláků," sdělil v úterý Bernard, podle kterého se do akce přihlásilo už 3340 studentů vysokých škol a 383 třídních kolektivů středních škol a učilišť. "Díky dárcům jsme mohli navýšit počet sudů z původních 250 na 1000 a počet beden z 1000 na 5000," podotkl.

Desetiprocentní slevu dá svým zákazníků za volební lístky KSČM a ČSSD internetový obchod www.uzasnedarky.cz a návštěvníci diskotéky v Jílovém u Prahy budou moci v sobotu vyměnit volební lístky těchto levicových stran za nápoj zdarma.

ČSSD: Hlasy se takto naposledy kupovaly ve starém Římě

ČSSD podle její mluvčí Kateřiny Blechové nebude na tuto kampaň obchodníků nijak reagovat. "Naposledy si hlasy voličů takovým způsobem kupovali ve starém Římě. Takže to jen ukazuje, co si podnikatelé, kteří to (výměnu volebních lístků ČSSD a KSČM za slevy) nabízejí, myslí o lidech a že jimi pohrdají," řekla v úterý Blechová.

Anketa
Šli byste si s nepoužitým lístkem nějaké strany pro slevu nebo nápoj zdarma?
Ano
64.1 %
Ne
35.9 %
Celkem hlasovalo 24791 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků