Hlavní obsah
Logo společnosti Yahoo před budovou ústředí v Sunnyvale v Kalifornii. Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Yahoo koupí firmu Flurry, která analyzuje data z mobilů

Americká internetová společnost Yahoo koupí firmu Flurry, která se zabývá analýzou dat z aplikací pro mobilní telefony a počítačové tablety. Yahoo chce tímto krokem podpořit své příjmy z reklamy na mobilních zařízeních, ve kterých stále zaostává za konkurenty Google a Facebook, píše agentura Reuters.

Logo společnosti Yahoo před budovou ústředí v Sunnyvale v Kalifornii. Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP
Yahoo koupí firmu Flurry, která analyzuje data z mobilů

Firmy nezveřejnily finanční podmínky transakce. Zprávy v médiích nicméně podle serveru BBC naznačují, že společnost Yahoo za převzetí zaplatí 200 až 300 miliónů dolarů (zhruba čtyři až šest miliard korun).

Flurry na základě analýzy dat z aplikací pomáhá inzerentům zaměřit reklamu na jejich cílové zákazníky. Firma monitoruje aktivitu uživatelů ve více než půl miliónu aplikací na zhruba 1,4 miliardy mobilních zařízení po celém světě.

Společnost Yahoo minulý týden oznámila, že její tržby ve druhém čtvrtletí kvůli slabším příjmům z reklamy meziročně klesly o čtyři procenta na 1,1 miliardy dolarů.

Yahoo patří ve svém oboru k průkopníkům a na konci 90. let to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma. Firmu ale později dohnala a nakonec i předehnala konkurence. Analytici většinou poukazují na to, že firma v minulých letech zaspala a nedokázala včas reagovat na pokles reklamních příjmů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků