Hlavní obsah

Ve Spojených státech se chystá pamětní známka se Stevem Jobsem

Americká pošta připravuje pamětní známku, na které se objeví legendární šéf a spoluzakladatel společnosti Apple Steve Jobs. Uvedl to list Washington Post, který má k dispozici seznam připravovaných známek.

Ve Spojených státech se chystá pamětní známka se Stevem Jobsem

Vizionářský spoluzakladatel Applu, který v roce 2011 podlehl rakovině, by se měl na nové známce objevit příští rok. Konečná podoba známky se připravuje, uvedl list na svém webu.

Jobs není jediným průkopníkem, se kterým pošta počítá ve svých plánech. Svou známku by měl dostat i třeba vynálezce telefonu Alexander Graham Bell, informoval na svém webu časopis Time.

Pokud jde o postavy z dalších oblastí lidské činnosti, letos by v USA měla vyjít pamětní známka s kytaristou Jimim Hendrixem, homosexuálním politikem Harveyem Milkem či slavnými americkými kuchaři. Pošta prý schválila i vydání známek na počest zesnulých hvězd populární hudby Michaela Jacksona a Johna Lennona, o datu jejich vydání ale neinformovala.

V případě Lennona, člena legendární britské skupiny The Beatles, by podle Washington Post šlo o porušení pravidla, podle kterého na známkách smějí být jen Američané.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků