Hlavní obsah
V reakci na levnější konkurenci zelených autobusů FlixBus oznámil RegioJet, že na svých žlutých linkách nabídne stejné ceny. Foto: koláž Novinky.cz s použitím RegioJet a Flixbus

Válka mezi zelenými a žlutými autobusy začíná. RegioJet snižuje ceny na úroveň FlixBusu

Německý dopravce FlixBus ve čtvrtek zahájil provoz na českých vnitrostátních linkách. Jeho největší konkurent RegioJet Radima Jančury oznámil, že na konkurujících si linkách v reakci snižuje ceny na stejnou úroveň. Stejně jako FlixBus chce jezdit mezi Prahou a Brnem za 149 korun. Týká se to však jen dobíjecích, takzvaných kreditových jízdenek.

V reakci na levnější konkurenci zelených autobusů FlixBus oznámil RegioJet, že na svých žlutých linkách nabídne stejné ceny. Foto: koláž Novinky.cz s použitím RegioJet a Flixbus
Válka mezi zelenými a žlutými autobusy začíná. RegioJet snižuje ceny na úroveň FlixBusu

Ačkoliv RegioJet svého konkurenta přímo nejmenoval, nenechává nikoho na pochybách, že právě kvůli jeho konkurenci mění cenovou politiku. „Reagujeme na vývoj na trhu a uděláme vše pro to, abychom i nadále byli pro zákazníky jedničkou s největším rozsahem služeb a spojení za nejvýhodnější ceny,“ komentovala změny obchodní ředitelka z RegioJetu Marcela Hamříková.

FlixBus před týdnem oznámil, že od čtvrtka bude jezdit mezi Prahou a Brnem za 149 korun, Prahou a Českými Budějovicemi za 119, Prahou a Libercem za 69 nebo Prahou a Českým Krumlovem za 149. RegioJet uvedl, že nově bude jezdit za stejné ceny. [celá zpráva]

Nová politika RegioJetu se však týká pouze takzvaných kreditových jízdenek. Pokud si cestující bude chtít bez využití kreditové jízdenky zakoupit jednotlivou jízdenku z Prahy do Brna na 24. srpna v osm ráno, zaplatí za ni 179 korun, o půl deváté pak 199. „Ceny se nově budou dynamicky odvíjet od obsazenosti jednotlivých autobusových spojů,“ uvedl k tomu dopravce v tiskové zprávě.

Jízdné na trasách, kde si konkurují žluté a zelené autobusy
Trasa FlixBus RegioJet (kreditová)
RegioJet (jednotlivá)
RegioJet (kreditová před 17. srpnem)
Praha–Brno 149149od 179165
Praha–České Budějovice 119
119od 139139
Praha–Karlovy Vary
129
129
od 149
145
Praha–Liberec 69
69od 89
85
Praha–Plzeň 6969od 8980
Praha–Český Krumlov
149
149od 179
185
Zdroj: FlixBus, RegioJet

FlixBus chce ještě v září na českých vnitrostátních linkách nasadit další spojení. Celkově nabízí spoje do 1200 destinací ve 26 zemích. V Česku působí od roku 2014, spolupracuje zde především s tuzemskou přepravní společností Umbrella.

Žluté autobusy RegioJet se na českých silnicích objevily v dubnu 2016. Do té doby jezdily Jančurovy autobusy pod původním názvem Student Agency. Na trase mezi Prahou a Brnem začaly jezdit v roce 2004.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků