Hlavní obsah
Vlaková souprava Pendolino Foto: Milan Vojtek, Právo

V pendolinech půjde jídlo objednat přes portál

Od pondělí 4. února si budou moci cestující v pendolinech Českých drah (ČD) objednat občerstvení prostřednictvím palubního portálu až na místo, aniž by chodili do bistrovozu nebo čekali na stevarda. Uvedl to mluvčí ČD Petr Šťáhlavský s tím, že jde o další zvýšení pohodlí pasažérů v těchto soupravách.

Vlaková souprava Pendolino Foto: Milan Vojtek, Právo
V pendolinech půjde jídlo objednat přes portál

„Nyní se cestující z mobilního telefonu, tabletu nebo přenosného PC připojí na palubní portál, vyberou si z menu teplých jídel, zadají kontaktní e-mail a další potřebné údaje a už jen odešlou,“ upřesnil on-line objednávky Jan Valeš, ředitel pro obchod a marketing společnosti JLV, která pro ČD provozuje jídelní vozy.

Po doručení objednávky mohou cestující platit kartou nebo v hotovosti. Novou službu by měli přivítat například lidé, kteří cestují s velkými zavazadly a mají obavu je opustit.

„On-line objednávky zpříjemní cestování ale i těm, kteří si raději teplý pokrm vychutnají mimo prostor bistra nebo vyhrazené jídelní části soupravy,“ doplnil Valeš.

Pokud jde o konkurenci, tak vlaky Leo Expressu i RegioJetu nemají dostatečné zázemí pro přípravu teplých pokrmů a nedisponují ani speciálním jídelním vozem. Jak vyplývá z odhadů RegioJetu, je roznáška ekonomicky výhodnější. Dopravce prý za občerstvení utrží pětkrát tolik, než kdyby měl klasický jídelní vůz, připomněla ČTK.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků