Hlavní obsah
Policisté Hamásu v Gaze Foto: Suhaib Salem, Reuters

U pobřeží pásma Gazy objevili rybáři naleziště zemního plynu

Nedaleko pobřeží palestinského pásma Gazy bylo objeveno nové naleziště zemního plynu. Jako první na něj přišli místní rybáři, informovala agentura DPA.

Policisté Hamásu v Gaze Foto: Suhaib Salem, Reuters
U pobřeží pásma Gazy objevili rybáři naleziště zemního plynu

Rybáři si všimli vycházejících bublin na mořské hladině zhruba 300 metrů od pobřeží u města Gaza, sdělil Sálim Saláma z ekonomického výboru tamní vlády, kterou vede hnutí Hamas.

„Jakmile došlo k objevu, na místo dorazili inženýři a další odborníci, kteří zjistili, že se jedná skutečně o naleziště zemního plynu,“ informoval Saláma.

Vláda v Gaze začala jednat o tom, že by zapojila do těžby zahraniční společnosti, které mají s těžbou zkušenosti a navíc vlastní i potřebnou technologii.

„Je to naše právo využívat naše přírodní zdroje bez jakéhokoli cizího vměšování,“ nechal se slyšet Saláma. „Stojíme tváří v tvář překážkám při těžbě plynu, protože pásmo Gazy se nachází pod přísnou izraelskou blokádou,“ dodal.

Jedná se o druhý nález ložiska zemního plynu u pobřeží Gazy za dvě desetiletí. Ten první byl učiněn v polovině 90. let minulého století. Pásmo Gazy se potýká s výrazným nedostatkem energie, paliv nebo plynu pro domácnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků