Hlavní obsah
Zákazníci nakupují v prodejně Toys R Us v Miami. Foto: Alan Diaz, ČTK/AP

Soumrak amerického hračkářského gigantu. Toys 'R 'Us bankrotuje

Největší řetězec s hračkami v USA Toys 'R 'Us požádal soud o bankrotovou ochranu před věřiteli. Dluží pět miliard dolarů. Kamenné obchody s hračkami zažívají špatné období, kvůli obavám investorů propadly i akcie hračkářství Mattel a Hasbro.

Zákazníci nakupují v prodejně Toys R Us v Miami. Foto: Alan Diaz, ČTK/AP
Soumrak amerického hračkářského gigantu. Toys 'R 'Us bankrotuje

Toys 'R 'Us požádala o bankrotovou ochranu v USA a Kanadě v pondělí. Společnost o tom informovala v tiskovém prohlášení. Dodala, že potřebuje restrukturovat dluh převyšující pět miliard dolarů (109 miliard korun), napsal server CNN.

I po vyhlášení bankrotové ochrany má zatím zůstat 1 600 hračkářství firmy po celém světě otevřených. Společnost se sídlem v New Jersey zaměstnává dohromady téměř 65 tisíc lidí.

Podle agentury Bloomberg zažívají kamenná hračkářství v USA těžké časy a zavírají prodejny. Důvodem je silný nástup internetové konkurence v čele s Amazonem.

Obavy o zdraví sektoru zasáhly v pondělí i akcie dalších hračkářství. Akcie společnosti Mattel, která vyrábí panenky Barbie, klesly o víc než šest procent. Akcie dalšího velkého hračkářství Hasbro ztratily téměř dvě procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků