Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Sony stahuje televize Bravia, hrozí nebezpečí požáru

Japonská společnost Sony stahuje do opravy 1,6 miliónu LCD televizorů typu Bravia po celém světě. Důvodem jsou vadné součástky, důsledkem čehož může dojít i k požáru. Informovala o tom agentura Reuters.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Sony stahuje televize Bravia, hrozí nebezpečí požáru

Sony zaznamenala v této souvislosti 11 incidentů, kdy se z televize začalo kouřit, nebo se roztavily některé součástky. Všechny případy byly hlášeny z Japonska, problémy by se však mohly objevit i v dalších částech světa.

Podle společnosti nebyly hlášeny v této souvislosti žádná zranění a problém se týká pouze televizí vyrobených v letech 2007 až 2008. Televizory se prodávaly zejména v Evropě a Spojených státech.

Česká pobočka firmy uvedla, že v Evropě nebyl dosud případ přehřátí součástky v přístroji typu Bravia ani jednou zaznamenán. Autorizovaná servisní střediska Sony v Česku i na Slovensku by však přesto měli navštívit majitelé přístrojů těchto modelových označení: KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660, KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000 a KDL-40X350.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků