Hlavní obsah
Stravenky Foto: Milan Malíček, Právo

Sněmovna schválila stravenkový paušál

V rámci takzvaného daňového balíčku v úterý Sněmovnou prošlo také zavedení stravenkového paušálu. Zaměstnanci tak budou moci místo stravenek dostávat peníze, jež nebudou podléhat zdanění a odvodům.

Stravenky Foto: Milan Malíček, Právo
Sněmovna schválila stravenkový paušál

„Stravenkový paušál je další varianta vedle závodního stravování nebo klasických stravenek. Nerušíme stravenky. Přijde mi úsměvné říkat, že když lidé nedostanou stravenky, ale peníze, tak nebudou jíst. Nechme lidem svobodu, ať si sami rozhodnou,” prohlásila již dříve ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Zavedení stravenkového paušálu znamená, že zaměstnavatelé se mohou rozhodnout, zda dají zaměstnancům stravenky, nebo peníze ve stejné hodnotě.

Zaměstnanci by částku měli dostávat vyúčtovanou samostatně, protože by neměla na rozdíl od mzdy podléhat povinným odvodům a daním.

Zavedení paušálu podporovaly například Asociace hotelů a restaurací, Asociace českého tradičního obchodu i většina členů Hospodářské komory. Naopak se paušál nelíbí odborům, podle nichž zaměstnavatelé budou peníze zneužívat, což se promítne do odvodů státu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků