Hlavní obsah
Foto: Kim Kyung-Hoon, Reuters

S espézetkou na věčné časy, navrhuje ministerstvo

Ministerstvo dopravy navrhuje zásadní změny se státními poznávacími značkami. Úřad totiž připravuje novelu, která by umožnila přenositelnost jedné SPZ z vozu na vůz. Řidiči by si tak mohli vystačit s jednou SPZ po celý život. Novinkám to potvrdil mluvčí ministerstva Martin Kupka.

Foto: Kim Kyung-Hoon, Reuters
S espézetkou na věčné časy, navrhuje ministerstvo

„Chceme, aby návrh opustil ministerstvo do šesti měsíců. Novela by umožnila model jaký je v Rakousku či Německu, tedy SPZ by byla přenositelná z vozu na vůz,“ řekl Kupka. Podle něj by se tak i výrazně ušetřilo.

Úřad kvůli těmto plánům připravuje novelu zákona č. 56 z roku 2001 o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

Kupka potvrdil, že na tento návrh jsou již kladné ohlasy. Navíc ministerstvo připravuje další změny na poli SPZ. Nová vyhláška, která by mohla vstoupit v platnost do letošního podzimu by umožnila získání třetího kusu SPZ.

Jestliže by například řidič přišel o jednu ze dvou částí SPZ, nemusel by žádat o vydání úplně nové značky, jako je tomu doposud, ale úřady by mu vydaly pouze náhradní díl stávající SPZ. Podle Kupky by se tím ušetřila zejména administrace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků