Hlavní obsah
Premiér Jan Fischer naslouchá ministru financí Eduardu Janotovi. Foto: Milan Malíček, Právo

Rozpočet na rok 2011 asi připraví ještě Fischerova vláda

Státní rozpočet na rok 2011 pravděpodobně připraví ještě vláda Jana Fischera. Na setkání Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR se zástupci kabinetu to ve středu řekl ministr financí Eduard Janota. Šéf financí chce do 14 dnů připravit koncept další nápravy stavu veřejných financí.

Premiér Jan Fischer naslouchá ministru financí Eduardu Janotovi. Foto: Milan Malíček, Právo
Rozpočet na rok 2011 asi připraví ještě Fischerova vláda

"Budu se muset vrátit k opatřením, která byla zrušená nebo revidovaná," uvedl Janota.

Potíž je podle něj hlavně v platné legislativě, která byla vytvořena pro hospodářský růst kolem pěti procent, nepočítala ale s recesí nebo s růstem hospodářství do dvou procent. "Řešíme hluboký strukturální problém, o kterém politici nechtějí slyšet a mají z něj kopřivku," poznamenal ministr.

Cestou k nápravě veřejných financí podle Janoty není vyšší zdanění firem. To ve svém volebním programu má například ČSSD. Ani zdanění fyzických osob by nemělo překročit 31 procent, míní ministr.

Premiér Fischer zmínil před podnikateli situaci tuzemských domácností. Ty podle něj pocítí dopady recese až letos. Rok 2010 tak pravděpodobně bude obdobím poklesu konečné spotřeby domácností.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků