Hlavní obsah
Budova Raiffeisen Bank International, matky české Raiffeisenbank, ve Vídni. Foto: Leonhard Foeger, Reuters

Raiffeisenbank stoupl čistý zisk o 36 procent na 3,6 miliardy

Raiffeisenbank v Česku za letošní tři čtvrtletí stoupl čistý zisk meziročně o 36 procent na 3,64 miliardy korun. Aktiva banky vzrostla o 5,5 procenta na 373 miliard Kč. Banka o tom informovala ve čtvrtek.

Budova Raiffeisen Bank International, matky české Raiffeisenbank, ve Vídni. Foto: Leonhard Foeger, Reuters
Raiffeisenbank stoupl čistý zisk o 36 procent na 3,6 miliardy

Celkové provozní výnosy vzrostly o 12 procent na 8,79 miliardy korun. Provozní náklady 4,82 miliardy korun se v meziročním srovnání zvýšily o 12 procent. Tento nárůst způsobily například vyšší investice v IT.

Čisté úrokové výnosy banky stouply o 23 procent a dosáhly 6,51 miliardy korun, důvodem je zejména nárůst tržních sazeb. Čisté příjmy z poplatků klesly o 9,7 procenta na 1,26 miliardy korun.

Ostatní výnosy banky, které zahrnují především výnosy z operací na finančních trzích, se meziročně snížily o 27 procent na 817 milionů korun.

Objem poskytnutých úvěrů klientům se meziročně zvýšil o 6,6 procenta na 248 miliard korun. Objem přijatých vkladů od klientů stoupl o 8,5 procenta na 275 miliard korun.

Raiffeisenbank poskytuje v Česku bankovní služby od roku 1993. Majoritním akcionářem je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků