Hlavní obsah
Obchodní dům Máj v Praze na Národní třídě Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Pražský obchodní dům Máj změnil majitele

Novým majitelem pražského obchodního domu Máj (oficiálně MY Národní) se v pondělí stala developerská firma Amádeus Real. Firma to oznámila v tiskové zprávě. Za kolik obchodní dům koupila od dosavadního majitele, skupiny Tesco, ale neuvedla.

Obchodní dům Máj v Praze na Národní třídě Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Pražský obchodní dům Máj změnil majitele

Po převzetí budovy společnost počítá s rekonstrukcí, začít by měla v druhé polovině roku 2020 a skončit o dva roky později.

Prioritní funkcí Máje na Národní třídě zůstane i po rekonstrukci provozování obchodů. Budova původního Máje je památkově chráněná, což bude nutné během modernizace respektovat, dodala firma.

Původně šlo o Prior 02

Obchodní dům Máj vyrostl na místě zbořeného novogotického Šlikovského paláce. Budova byla otevřena v roce 1975. Původní název zněl Prior 02, později se obchodní dům přejmenoval na Máj, stále však patřil do sítě Prior.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Tesco vlastní budovu od roku 1996. Na podzim 2009 proběhla rozsáhlá rekonstrukce a bylo změněno jméno obchodního domu na MY Národní. Obchodní dům má sedm nadzemních pater, pronajímatelná prodejní plocha je 12 tisíc metrů čtverečních.

Tvarově a stylově budova čerpá z prvků neofunkcionalismu. Podepsáni pod ní jsou architekti John Eisler, Miroslav Masák a Martin Rajniš. V roce 2006 byla díky své originální konstrukci prohlášena za kulturní památku.

Tesco prodává i další budovy

Tesco již loni prodalo svůj třetinový podíl v nákupním centru Nový Smíchov jeho majoritnímu vlastníkovi, francouzské realitní společnosti Klepierre.

Pražské Obchodní centrum Letňany od něj koupila německá společnost Union Institutional Investment GmbH.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků