Hlavní obsah
Maskot Peppa Pig na veletrhu v Číně Foto: Ng Han Guan, ČTK/AP

Prasátko Peppa bude patřit Hasbro. Výrobce hraček kupuje mediální firmu za 93 miliard

Americký výrobce hraček Hasbro koupí kanadskou mediální a distribuční firmu Entertainment One (eOne) za čtyři miliardy dolarů (93 miliard Kč). Společnost tak získá přístup k populárním televizním pořadům, jako jsou Prasátko Peppa a Pyžamasky, a rozšíří svou působnost na lukrativním trhu zaměřeném na předškoláky.

Maskot Peppa Pig na veletrhu v Číně Foto: Ng Han Guan, ČTK/AP
Prasátko Peppa bude patřit Hasbro. Výrobce hraček kupuje mediální firmu za 93 miliard

Společnost Hasbro v poslední době kupuje menší firmy a spojuje se s předními filmovými studii, aby zvýšila prodeje hraček spojených s filmovými licencemi. Poptávka po postavičkách akčních hrdinů, kterou podpořil úspěch nejnovějšího filmu ze série Avengers, má také lví podíl na tržbách podniku.

Generální ředitel Brian Goldner řekl, že Hasbro využije značky eOne k rozšíření příležitostí na celém světě. Prasátko Peppa, které je pro eOne hlavním zdrojem příjmů, je populární show vysílaná na několika platformách. Pořad pro předškoláky se vysílá ve 40 jazycích ve více než 180 oblastech po celém světě.

Za akcii eOne, která je zapsána na londýnské burze, Hasbro zaplatí 5,6 libry (asi 158 Kč), což znamená prémii 26,4 procenta nad čtvrteční závěrečnou cenou. Společnost očekává, že roční spolupráce do roku 2022 dosáhne zhruba 130 milionů dolarů, napsala agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků