Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Brendan McDermid, Reuters

Otřesy na trzích stále neskončily, burzy krvácejí po celém světě

Spoušť, kterou způsobila globální finanční krize, stále ještě neskončila. Akcie na celém světě se nadále propadají kvůli obavám z dalšího vývoje světových ekonomik. Trhy nezklidnil ani nástup Baracka Obamy do úřadu. Právě ve Spojených státech cenné papíry klesly v den inaugurace nového prezidenta na dvouměsíční minimum.

Ilustrační foto Foto: Brendan McDermid, Reuters
Otřesy na trzích stále neskončily, burzy krvácejí po celém světě

Podle BBC je v USA nejméně jistý osud bankovního sektoru. Právě cenné papíry bank v úterý nejvíce padaly. Například index Dow Jones spadl o čtyři procenta, zatímco Nasdaq odepsal 5,7 procenta.

Z jednotlivých obchodovaných titulů se doslova zřítily banky. Akcie Bank of America spadly o 28 procent, JP Morgan o 20,7 procenta a Citigroup o 20 procent. "V bankovním sektoru panuje obrovský strach a nejistota,“ citovala BBC analytika Richarda Crippse z Stifel Nicolaus.

Ztráta vybraných titulů na pražské burze ve 13:15 (v %)
CME14,33
Erste6,19
ČEZ3,24
NWR3,39
UnicreditBank4,96

Úterní vývoj na trzích v USA se následně odrazil i na obchodování v Asii a Evropě. Například japonský index Nikkei odepsal 2,04 procenta.

Mnohem hůře podnikali investoři v Evropě. Rakouský index ATX ve středu kolem 13. hodiny ztrácel 2,41 procenta, polský WIG 2,10 procenta, německý DAX 0,64 procenta a francouzský CAC 40 ztratil 1,51 procenta. V červených číslech skončila i pražská burza.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků