Hlavní obsah

Operátor U:fon bude části zákazníků platit za některé příchozí hovory

Telekomunikační firma MobilKom, která provozuje mobilní síť U:fon, nabídne části svých zákazníků možnost získat kredit za příchozí hovory. Uživatelé tarifu Za nula dostanou za každou minutu volání z jiné sítě kredit 1,19 Kč. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Konkurence podobnou službu nenabízí.

Operátor U:fon bude části zákazníků platit za některé příchozí hovory

"Tento revoluční koncept jsme se rozhodli vyzkoušet u tarifu Za Nula a pokud se osvědčí, tak jej rádi představíme i pro zbytek našich mobilních tarifů," uvedl marketingový ředitel Lukáš Antoš. U nabídky nebude možné dosáhnout záporné fakturované částky a stejně tak nelze nevyužitý kredit převádět do dalšího měsíce.

Operátor zároveň od 19. září sníží cenu SMS u všech tarifů z 1,50 Kč na jednu korunu bez DPH. Počet odesílaných SMS za tuto cenu ale omezí na 250 kvůli možnému zneužití služby. "Cena SMS za 1,50 Kč sice byla výhodná pro většinu zákazníků, ale nebyla nejlepší na trhu, proto jsme se rozhodli srovnat krok s konkurencí. A to i za cenu prodeje této služby se zápornou marží," dodal Antoš.

U:fon začal nabízet internetové připojení a pevnou linku prostřednictvím bezdrátové technologie CDMA loni v květnu. Později přidal mobilní hlasové služby. Nyní má přes 60 000 zákazníků, z nichž 20 000 využívá datové služby. Síť operátora pokrývá 80 procent populace. Provozovatel sítě, společnost MobilKom, patří investiční skupině Penta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků