Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Luke Macgregor, Reuters

O2 si může půjčit až 32 miliard, z toho téměř 25 miliard pro PPF

Společnost O2 by si mohla kvůli finanční asistenci pro mateřskou PPF vzít syndikovaný úvěr až do výše 31,8 miliardy Kč. O poskytnutí asistence budou rozhodovat akcionáři na valné hromadě svolané na 17. prosince. Vyplývá to z dokumentů pro valnou hromadu.

Ilustrační foto Foto: Luke Macgregor, Reuters
O2 si může půjčit až 32 miliard, z toho téměř 25 miliard pro PPF

O2 má PPF půjčit až 24,8 miliardy korun na splacení kupní ceny za podíl od španělské Telefóniky a zbytek chce použít na konsolidaci současného zadlužení a podnikatelskou činnost.

Splatnost úvěru pro PPF v rámci finanční asistence má být maximálně sedm let s tím, že jej firma bude moci splatit kdykoliv předčasně. Úrok placený půlročně bude vycházet z referenční sazby 6M PRIBOR, úrokové marže pro syndikovaný úvěr, který si bude muset vzít O2, a přirážky 0,3 procenta.

Vedle splacení části kupní ceny za O2 by PPF mohla peníze z finanční asistence použít i na nákup dalších akcií operátora od minoritních akcionářů. V současnosti PPF vlastní přes 83 procent akcií O2.

PPF Petra Kellnera koupila na začátku letošního roku podíl 65,9 procenta O2 od španělské Telefóniky za v přepočtu 63,6 miliardy korun prostřednictvím úvěru od skupiny bank vedených Société Générale CIB. Další akcie získala v rámci povinného odkupu nebo později vykoupením podílů od významných minoritních akcionářů.

Minulý týden PPF nabídla drobným akcionářům O2 odkup maximálně 200 akcií po 277,15 koruny za akcii. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků